Mistrz świata juniorów zagra we włoskiej Serie A!

Złoty medalista mistrzostw świata juniorów, Damian Domagała miał w nadchodzącym sezonie występować w I-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Dzisiaj klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z zawodnikiem. Jednocześnie wiadomo, że siatkarz zagra we włoskim klubie Vibo Valentia.

Mistrz świata juniorów w poprzednim sezonie reprezentował SMS PZPS Spała w I lidze. Swój pierwszy seniorski sezon chciał rozegrać jako zawodnik I-ligowego klubu z Tomaszowa Mazowieckiego. Młody atakujący miał być jednym z kluczowych graczy w zespole beniaminka I ligi. Tak się jednak nie stanie i siatkarz nie zagra w przyszłym sezonie w Polsce. Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia skontaktowała się z klubem i poprosiła o rozwiązanie kontraktu z zawodnikiem. Zarząd klubu zdecydował się zawrzeć ugodę i rozwiązać kontrakt na korzyść zawodnika.

Włoski klub w sezonie 2016/2017 zajął 8. miejsce w rozgrywkach Serie A. Na nadchodzący sezon do zespołu dołączyli tacy siatkarze jak m.in.: Francois Lecat, Pieter Verhees, Oleg Antonov czy Benjamin Patch, który również debiutuje w lidze włoskiej.

Komunikat Zarządu KS Lechia Tomaszów.Klub sportowy Vibo Valentia wystąpił do KS Lechia Tomaszów o rozwiązanie…

Posted by KS Lechia Tomaszów Maz. on Freitag, 28. Juli 2017

 

źródło: inf. własna/facebook
fot. fivb.org

Facebook Comments