Misja – Rio de Janeiro! Końcowe odliczanie!

Puchar Świata to najważniejsza impreza siatkarska tego roku. Wszystkie przygotowania reprezentacji Polski przebiegają pod hasłem “misja Rio de Janeiro”.

Puchar Świata odbędzie się w dniach 8 – 23 września w Japonii. Będzie to pierwsza możliwość uzyskania kwalifikacji na Letnie Igrzyska Olimpijskie, które za rok zostaną rozegrane w Brazylii. W Pucharze Świata weźmie udział 12 zespołów. Rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym.

Przyjrzymy się zatem drużynom, które wywalczyły sobie prawo startu w Kraju Kwitnącej Wiśni:

– Japonia jako gospodarz turnieju
– Polska jako Mistrz Świata z 2014 roku
– Egipt i Tunezja – kraje z Afryki
– Kanada i Stany Zjednoczone – Turniej kwalifikacyjny strefy NORCECA
– Iran i Australia – kraje z Azji
– Rosja i Włochy – kraje z Europy
– Argentyna i Wenezuela – kraje z Ameryki Południowej

Dwa najlepsze zespoły z Pucharu Świata zdobędą kwalifikację olimpijską na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W ten właśnie sposób cztery lata temu, dzięki zajęciu drugiego miejsca w Japonii, biało-czerwoni wywalczyli bilet na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Polacy wygrali wtedy osiem na jedenaście spotkań. Na pierwszym miejscu podium stanęła wówczas reprezentacja Rosji, która pod wodzą Vladimira Alekny sięgnęła potem po mistrzostwo olimpijskie. Jak będzie w tym roku? Odpowiedź już niebawem! Czas na końcowe odliczanie!

Punktacja meczów prezentuje się następująco, za wygrane 3:0 i 3:1 drużyny otrzymują 3 pkt, za wygraną 3:2 – 2 punkty, za przegraną w tie-breaku – 1 pkt. O kolejności zespołów decyduje najpierw większa liczba wygranych meczów, potem liczba zdobytych punktów, wyższy stosunek setów, wyższy stosunek małych punktów i na koniec mecze bezpośrednie.

Reprezentacja Polski siatkarzy rozgrywki Pucharu Świata 2015 rozpocznie od spotkania z Tunezją 8 września. Dzień później zmierzy się z Rosją, a potem Argentyną. Po trzech spotkaniach zawodników czeka jeden dzień odpoczynku, a potem walka z Iranem i Wenezuelą. Dzień przerwy i znów powrót na parkiet, i starcia z Kanadą, Egiptem oraz Australią. 19 i 20 września to dwa dni odpoczynku przed ostatnimi meczami w ramach Pucharu Świata z USA, Japonią i Włochami.

Podopieczni Stephane Antigi do Pucharu Świata przygotowywali się w Arłamowie i Spale. Od soboty biorą w udział w XIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który jest ostatnim sprawdzianem przed heroiczną walką na śmierć i życie, bo w Japonii nie ma miejsca na najmniejsze pomyłki. Tutaj każdy punkt ma znaczenia, czasami nawet strata jednego punktu może mieć negatywne konsekwencje.

Ze względu na dużą różnicę czasu między Polską a Japonią, spotkania będą rozgrywane o dość nietypowych godzinach. Przyjrzyjmy się więc szczegółowemu terminarzowi rozgrywek Polaków.

8 września: Polska – Tunezja 11:40
9 września: Polska – Rosja 11:40
10 września: Argentyna – Polska 8:10
12 września: Polska – Iran 5:10
13 września: Wenezuela – Polska 5:10
16 września: Kanada – Polska 8:10
17 września: Egipt – Polska 5:10
18 września: Australia – Polska 12:10
21 września: USA – Polska 10:10
22 września: Japonia – Polska 7:15
23 września: Włochy – Polska 3:30

Polacy są już ostatniej prostej prowadzającej do Japonii. W ramach odświeżenia informacji o poszczególnych ekipach postanowiliśmy umilić Wam wieczory i każdego dnia prezentować teksty zawierające opisy drużyn oraz historię Pucharu Świata.

Zapraszamy Was codziennie o godz. 20.00!

Mamy nadzieję, że będziecie z nami!

Facebook Comments