Miłosz Hebda w sezonie 2014/2015 reprezentował barwy MKS Banimexu Będzin. Teraz przenosi się nad morze i zagra w ekipie Andrei Anastasiego.

Miłosz mierzy 208 cm wzrostu, w ataku osiąga 352 cm. W 2012 roku wraz z AZS-em Częstochowa zajął pierwsze miejsce w Pucharze Challenge, kiedy to akademicy pokonali w bratobójczej finałowej walce AZS Politechnikę Warszawską. Od sezonu 2015/2016 Hebda bronić będzie żółto-czarnych barw LOTOSU Trefla Gdańsk.

– Miłosz to bardzo utalentowany zawodnik. Przyglądałem się jego postępom, jeszcze kiedy byłem selekcjonerem reprezentacji. Wierzę, że w Gdańsku może się bardzo rozwinąć i pokazać pełnię swoich umiejętności. Ma bowiem wszystko, by stać się znakomitym siatkarzem. Jestem przekonany, że już wkrótce może zrobić duży krok do przodu i chcę, by zrobił go pod moim okiem – mówi Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Hebda reprezentował Polskę we wszystkich kategoriach młodzieżowych. W 2013 roku zdobył srebrny medal na Uniwersjadzie w Kazaniu. W tym sezonie również został powołany do kadry B i ma szansę na występy w ramach Ligi Europejskiej.

– Zdecydowałem się na przenosiny do Gdańska, bo LOTOS Trefl to naprawdę silna drużyna, a ja po kilku sezonach spędzonych w zespołach dolnej połowy tabeli chcę wreszcie powalczyć o wyższe cele. Oczywiście argumentem za podpisaniem kontraktu była też osoba trenera Andrei Anastasiego. Wierzę, że pod jego wodzą dużo się nauczę i pójdę do przodu jako siatkarz. By się rozwijać, muszę podejmować ryzyko i rywalizować o miejsce w składzie z coraz lepszymi siatkarzami, zatem będę dawać z siebie wszystko, by grać jak najwięcej – zapowiada 24-letni przyjmujący, który podpisał umowę do końca sezonu 2016/2017.