Milena Radecka do Wrocławia przechodzi z włoskiej drużyny Foppapedretti Bergamo. Ostatnie trzy lata spędziła poza granicami Polski, wcześniej reprezentując zespoły ze stolicy Azerbejdżanu. W polskiej lidze grała m.in. w Bielsku – Białej i Muszynie.

– Wiemy, jak bardzo kibice chcieli zobaczyć na wrocławskich parkietach tak świetną zawodniczkę jaką jest Milena. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tak było. Dzięki temu dzisiaj możemy powitać tę siatkarkę we Wrocławiu! – nie kryje zadowolenia Jacek Grabowski, Prezes Zarządu Impel Volleyball S.A. – Oczywiście, wierzymy, że mając tak rozsądnie zbudowaną kadrę włączymy się w walkę o Mistrzostwo Polski. Przed nami jeszcze kilka transferów, z których – mamy nadzieję – kibice będą równie zadowoleni – dodaje Grabowski.

– Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie zagram w drużynie Impela Wrocław i w Orlen Lidze. Prezesi klubu nie musieli mnie długo przekonywać, bo projekt, który mi przedstawili jest bardzo ambitny i zakłada walkę o najwyższe cele. Nie bez znaczenia było też to, że po trzech sezonach grania za granicą, wszyscy bliscy mojemu sercu będą tak blisko i będę mogła się z nimi często spotykać – komentuje sprawę transferu Milena Radecka.