W tym roku reprezentacja Słowacji po raz drugi startuje w prestiżowych rozgrywkach Ligi Światowej. W grupie G Słowacy zmierzą się z Chinami, Meksykiem oraz Grecją. W dniach 4 – 5 lipca w Bratysławie odbędą się finały III dywizji, będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych odbywających się w tym roku na Słowacji.

www.cev.lu

 

Michał Masný jest jednym z najbardziej doświadczonych słowackich zawodników, jednakże jeszcze nigdy nie miał szans żeby zagrać w Lidze Światowej. – Nie mogę się doczekać, aby doświadczyć tak wyjątkowego turniej jakim jest Liga Światowa. Naszym celem jest wygranie finału III dywizji w Bratysławie, abyśmy w kolejny roku mogli awansować do II dywizji. Postaramy się zagrać naszą najlepszą siatkówkę również na meczach wyjazdowych w Meksyku, czy Grecji, z niecierpliwością oczekujemy żeby zagrać przed naszymi fanami. Przeciwnicy, jak Chiny, czy Meksyk są dla mnie zupełnie nowi i zagram przeciwko tym drużynom po raz pierwszy. – powiedział 35 – letni rozgrywający.

Jesteśmy organizatorem finałów, więc mamy zagwarantowane miejsce w Bratysławie, ale chcemy zagrać bardzo dobrze również w fazie grupowej. Zwycięstwa są ważne dla każdej drużyny. Ten sezon będzie ciekawy, zaczynamy od gry w Lidze Światowej, a potem weźmiemy udział w Mistrzostwach Europy. – powiedział Flavio Gulinelli, który prowadzi reprezentację Słowacji drugi sezon. Gulinelli będzie mógł liczyć na wszystkich swoich najlepszych graczy. Nieobecni będą tylko Tomas Kmet i Martin Nemec, którzy opuszczają Ligę Światową z powodów rodzinnych.

W czwartek zawodnicy rozpoczęli trzytygodniową podróż. Reprezentacja Słowacji swoje przygotowania do Ligi Światowej zakończy rozgrywając dzisiaj mecz przeciwko reprezentacji Niemiec. Spotkanie odbędzie się w Münster. – Przed nami długa podróż. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć sukcesy również podczas meczów wyjazdowych i wrócimy do domu w dobrej formie. W Bratysławie chcemy zagrać naszą najlepszą siatkówkę i uszczęśliwić naszych kibiców. – powiedział środkowy Emanuel Kohut.

Skład reprezentacji Słowacji:

Rozgrywający: Michal Masný, Branislav Skladaný, Filip Palgut

Atakujący: Milan Bencz, Miloš Horník

Środkowi: Emanuel Kohut, Michal Červeň, Peter Ondrovic, Peter Kasper

Przyjmujący: Martin Sopko, Frantisek Ogurcak, Andrej Patuc, Matej Patak

Libero: Matej Kubš