Michał Kubiak: Wielkie brawa dla naszych młodych zawodników

– Cieszę się bardzo, że wygraliśmy dziś i wygraliśmy cały turniej – mówił po spotkaniu Polska-Francja (3:2) trener zwycięskiej drużyny, Stephane Antiga.

Po meczu powiedzieli:

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski): Cieszymy się, że odwróciliśmy losy tego meczu. Nic nie wskazywało na to, że możemy się podnieść po dwóch pierwszych setach. Wielkie brawa dla naszych młodych zawodników, którzy weszli na boisko i pomogli nam bardzo. Szczególne słowa pochwały należą się Arturowi Szalpukowi, który pokazał, że nie boi się grać. Jedziemy do Japonii pełni optymizmu na Puchar Świata.

Earvin N’Gapeth (kapitan reprezentacji Francji): Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale później wkradła się dekoncentracja w nasze szeregi. Polska natomiast zaczęła grać zdecydowanie lepiej i to oni wygrali 3:2.

Stephane Antiga (trener reprezentacji Polski): Cieszę się bardzo, że wygraliśmy dziś i wygraliśmy cały turniej. Początek był bardzo słaby w naszym wykonaniu. Później bardzo byłem zadowolony z postawy zawodników i z tego co działo się na boisku. Wszedł Konarski, Łomacz, Szalpuk i ta gra się ułożyła dla nas dobrze. Bardzo mi się podobał w dzisiejszym meczu Artur, który pokazał, że wytrzymuje presję i można na niego stawiać. Szykujemy się teraz na Puchar Świata.

Laurent Tillie (trener reprezentacji Francji): To był bardzo ciekawy finał. Bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach zagraliśmy w zagrywce i bloku. Później trener Polaków dokonał dobrych zmian i ta sytuacja się zmieniła. Przegrana z Polską ujmy nie przynosi, bo to bardzo dobra drużyna. Również bardzo optymistycznie nastawieni jedziemy na Puchar Świata. To był dla nas bardzo dobry turniej, mimo że zajęliśmy drugie miejsce. Dziękujemy za zaproszenie i wielkie słowa uznania dla organizatorów. To bardzo dobrze zorganizowany turniej z bardzo dobrymi zespołami.

Facebook Comments