Wczorajszy mecz pomiędzy Polską a Francją obfitował w wiele zwrotów akcji. Jednak w tie-breaku to Trójkolorowi popełnili mniej błędów i dzięki temu wygrali spotkanie. Zapis konferencji prasowej znajduje się poniżej.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Mieliśmy swoje szanse w tym spotkaniu, ale niestety źle zaczęliśmy tie-breaka. Co prawda udało się doskoczyć do rywala, ale w końcówce popełniliśmy dwa, trzy błędy i to Francuzi wygrali. Cieszy, że nasza forma idzie w górę. Trochę cwaniactwa na siatce i będzie dobrze!

Ferdinando de Giorgi, trener reprezentacji Polski:

Kibice mogli się z pewnością dobrze bawić w trakcie tego spotkania. Nasza gra z seta na set wyglądała coraz lepiej. Podobnie jak podczas sparingów ze Słowenią, mecz z Francją pozwoli nam odpowiedzieć na wiele pytań, których jest już coraz mniej.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Zawsze przyjemnie jest wygrywać. Popełniliśmy sporo błędów, ale kluczem do zwycięstwa było zdobycie ważnych punktów w końcówce meczu. Jesteśmy w ciężkim okresie przygotowawczym, stąd takie wahania formy.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Nasze błędy były straszne! Mieliśmy ostatnio 2,5 tygodnia wolnego. Niedawno wróciliśmy do treningów i pracowaliśmy bardzo mocno przez ostatnie 10 dni, dodatkowo w małej hali. Dlatego moi podopieczni mieli problemy z punktami odniesienia w dużej TAURON Arenie. Miałem również pretensje do moich zawodników, że się uśmiechali, gdy przegrywali. Można podchodzić do meczu na luzie, ale należy zachować jednocześnie koncentrację. Błędy w bloku i przyjęciu postaramy się wyeliminować jak najszybciej.

źródło: fundacjawagnera.pl