Polacy po pięciu setach musieli uznać wyższość siatkarzy Iranu. – Nie przyjechaliśmy tutaj zwiedzać kraju – powiedział kapitan reprezentacji Polski na pomeczowej konferencji.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Nie ukrywamy, że przyjechaliśmy do Iranu po punkty. Nie przyjechaliśmy tutaj zwiedzać kraju, który jest bardzo piękny. Przyjechaliśmy do Teheranu po to, żeby wygrać, aby zakwalifikować się do Final Six Ligi Światowej, który odbędzie się w Brazylii. To jest nasz cel. Nie grałem w zeszłym roku w Iranie, ale słyszałem od kolegów, że kibice są tutaj niesamowici. Chciałem się sam o tym przekonać. Kibice głośno dopingują swój zespół. My jesteśmy przyzwyczajeni do takiego dopingu, ponieważ w Polsce jest taka sama atmosfera na trybunach. Nie boimy się tak głośnego dopingu. Nie zamierzamy skapitulować i poddać się bez walki. Chcemy wygrać w Iranie jeden mecz i to jest nasz cel. 

Mir Saeid Marouf, kapitan reprezentacji Iranu:

To normalne, że mecz przeciwko mistrzom świata był trudny. To spotkanie było bardzo ważne po względem dalszej kwalifikacji do Final Six Ligi Światowej. Przed kolejnym meczem musimy się skupić, aby powtórzyć wynik. Tak jak udało się nam to w spotkaniach przeciwko Stanom Zjednoczonym. Cały czas jesteśmy pełni nadziei i wiary w jak najlepszy wynik.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Uważam, że Michał Kubiak powiedział już wszystko i nie chcę się powtarzać. W mojej ocenie jesteśmy w optymalnej formie i jesteśmy dobrze przygotowani do meczów. Mamy świadomość tego, że zespół Iranu będą wspierać kibice. Nie zmienia to faktu, że chcemy wygrać kolejny mecz.(o nieobecności Bartosza Kurka):Bartosz Kurek ma pewne problemy z plecami, więc będzie odpoczywał do poniedziałku. Chyba, że coś się zmieni to wtedy zagra w niedzielę. Na razie Jakub Jarosz jest przygotowany do gry. Ma za sobą dobry sezon w polskiej lidze. Jest doświadczony, więc nie mamy czego się obawiać. O silne drużyny stanowią wszyscy zawodnicy, co z resztą pokazaliśmy i udowodniliśmy w zeszłym roku.

Slobodan Kovac, trener reprezentacji Iranu:

Mamy za sobą trudne spotkanie przeciwko mistrzom świata i czeka nas jeszcze jedno. Mamy świadomość tego, że w niedziele będzie trudno powtórzyć wynik. Niemniej jesteśmy gotowi do gry. Chcemy powtórzyć wynik z meczów przeciwko USA. Nasi kibice są fantastyczni. Postaramy się dla nich wygrać ten mecz.