Michał Kubiak: Przeciwnik był lepszy od nas

Drużyna Stanów Zjednoczonych zdobyła brązowy medal Ligi Światowej 2015 po trzysetowym zwycięstwie nad reprezentacją Polski. Poniżej konferencja prasowa po tym spotkaniu.

John Speraw, trener reprezentacji USA:

Po wczorajszym wymagającym meczu z Serbami, cieszę się z tego, że moi chłopcy wyszli na boisku i zagrali, szczególnie w pierwszych pięciu akcjach, z taką ogromną energią. Myślę, że ten set nadał tom całemu spotkaniu. Nasze mecze z Polską zawsze były wyzwaniem, więc nie było łatwo. Mieliśmy szczęście, że Taylor wrócił i jego zagrywka dała nam zwycięstwo w trzech setach. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten brąz. Mam nadzieję, że poradzimy sobie trochę lepiej w kolejnym turnieju. Liga Światowa była dla nas wspaniałym doświadczeniem. Wiele się nauczyliśmy o zespole.

Taylor Sander, zawodnik reprezentacji USA:

To był trudny poranek. To był mecz o wczesnej godzinie. Osobiście chciałem powiedzieć, że rozegrałem najtrudniejszy mecz w jakim grałem i tak było. Zaczęliśmy bardzo dobrze i to dało nam trochę więcej emocji i każdy na tym grał. Jesteśmy zmęczeni. Cztery mecze z rzędu są niesamowicie wyczerpujące. Zostawiliśmy wszystko za sobą i daliśmy z siebie wszystko, żeby wygrać brąz i to się liczy w tym momencie.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Przyjechaliśmy tu zdobyć medal. W tym meczu mogliśmy liczyć na wsparcie kibiców. To było dla nas pozytywnym punktem. Ale niestety nasze przyjęcie nie funkcjonowało dobrze i to sprawiło, że ten mecz był dla nas trudny.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Ten mecz był trudny, przeciwnik był lepszy od nas, niestety w ostatnich punktach. Wspaniale było liczyć na wsparcie z trybun, ale niestety przegraliśmy mecz.

Facebook Comments