Zapraszamy do zapoznania się z tym co na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli trenerzy oraz zawodnicy Polski i Wenezueli.

fot. fivb.org

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

To dobrze, że po pięciu meczach mamy pięć zwycięstw. Ufam moim zawodnikom. Wiem, że są bardzo dobrze wyszkoleni, więc dziś mogła to być bardziej kwestia ich nastawienia. Popełniliśmy wiele błędów – powinniśmy byli zaliczyć 20 bloków. W takich zawodach wszystkie zespoły są zmotywowane do walki z dużymi zespołami, takimi jak Polska, więc nie możemy zakładać, że ta czy inna gra będzie łatwa jeśli tylko dobrze zagramy. Musimy utrzymać naszą agresywność.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Cieszę się z wygranej, ale nie do końca ze stylu naszej gry. Wenezuela rozegrała dobry mecz, ale my popełniliśmy dużo błędów. Nie potrafiliśmy zrobić praktycznie nic – blokować, bronić. Nie powinniśmy tak grać, 3:1 to dla nas trochę wstyd. Jesteśmy mistrzami świata, a poziom mistrzów świata powinien być wyższy niż to, co pokazaliśmy.

Vincenzo Nacci, trener reprezentacji Wenezueli:

Dzisiejszy wynik jest da nas dobry i cieszę się mogąc zagrać taki mecz przeciwko Polsce. Mieliśmy innych zawodników, rozgrywającego, środkowych, a drużyna działała dobrze. Dla nas to dobra wiadomość. Wierzę, że od tego momentu możemy grać coraz lepiej. Przed drugą rundą nasi zawodnicy potrzebują trochę odpoczynku. Zgramy teraz z USA, Japonią i Włochami – zespołami na bardzo wysokim poziomie, więc musimy utrzymać silną motywację. Czekają nas ciężkie mecze.

Kervin Pinerua, kapitan reprezentacji Wenezueli:

Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej gry. Pokazaliśmy mocną siatkówkę. To był dobry mecz, a przy tym najlepsze w naszym wykonaniu spotkanie przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn – mistrzom świata. Musieliśmy grać na 100 procent naszych możliwości. To doda nam pewności siebie w naszych turniejach kwalifikacyjnych