Reprezentacja USA pokonała Polskę po pięciosetowym spotkaniu w grupie B Ligi Światowej 2015 w Sear’s Centre Arena.

fot. fivb.org

John Speraw, trener reprezentacji USA:

W dłuższych akcjach meczu Polska zagrała lepiej, ale nam udało się kilka kluczowych akcji w decydujących momentach i ugrać dwa sety, doprowadzając do piątego seta. Zagraliśmy bardzo dobrze w tie-breaku. Do tego czasu Polska była nieznacznie lepsza w kilku momentach. Oczywiście to był bardzo wyrównany mecz. Jest dopiero początek lata i oba zespoły poprawią jeszcze swoją grę.

David Lee, kapitan reprezentacji USA:

Nasz zespół nie zagrał najlepiej. Myślę, że możemy lepiej serwować i przyjmować piłkę. Zagraliśmy z bardzo dobrym polskim zespołem. Ich gra blokiem była fenomenalna. Fakt, że udało nam się zakończyć spotkanie zwycięstwem, jest dla nas dużym krokiem, aby pozostać w meczu i walczyć cały czas, zachowując naszą energię. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu i mam nadzieję, że w kolejnym meczu osiągniemy ten sam wynik.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Mam trochę żalu o czwartego seta. Myślę, że straciliśmy koncentrację i nie mogliśmy dogonić USA. Jestem pewien, że mogliśmy zagrać lepiej w końcówce tie-breaka, ale USA zagrali dużo lepiej w bloku i obronie.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Mieliśmy swoje szanse na wygranie meczu w czterech setach, ale nie wykorzystaliśmy ich. Idziemy do przodu w kierunku kolejnego spotkania i mamy nadzieję, że zakończy się dla nas lepiej.