Reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Kanadę w meczu otwarcia XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Poniżej przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi kapitanów oraz szkoleniowców obu ekip.

John Gordon Perrin, kapitan reprezentacji Kanady:

Próbujemy wrócić do naszej optymalnej dyspozycji po kontuzjach, jakie dotknęły nasz zespół w ostatnim czasie. Chcemy wrócić jak najszybciej do zdrowia. Staramy się przygotować maksymalnie do zbliżających się Mistrzostw Świata.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Cieszymy się z wygranej, chociaż nie było to porywające widowisko. Ważne jednak, że odnieśliśmy zwycięstwo. Mam nadzieję, że z każdym meczem ta gra będzie wyglądała lepiej i odpowiednia forma przyjdzie na Mistrzostwa Świata, czego sobie i Państwu życzę.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Kanady:

Polacy zagrali dobrze w tym meczu. Z tego miejsca chciałbym przeprosić naszych fanów za słaby występ, ale wracamy po kontuzjach. Przylecieliśmy do Polski dwa dni temu, to była długa podróż, zmienialiśmy strefę czasową i nie czujemy się najlepiej, ale to nie jest to wymówką. Musimy zagrać dużo lepiej w kolejnym meczach. Teraz jestem zawiedziony, bo popełniliśmy sporo błędów, ale mam nadzieję, że ta gra będzie wyglądała lepiej.

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski:

Ten mecz możemy podzielić na dwie części – przed i w trakcie. Przed spotkaniem mieliśmy przewagę, która wynikała z tego, że wiedzieliśmy o problemach zdrowotnych Kanady. W dzisiejszym meczu nasi przeciwnicy stracili swojego rozgrywającego już po kilku punktach. W naszej drużynie na tej pozycji też zaszły zmiany, ale są to pozytywne zmiany.  Do soboty nie będzie z nami Fabiana Drzyzgi, któremu urodziło się dziecko. Dzisiaj nie zagraliśmy wielkiego widowiska, ale to wystarczyło do zwycięstwa. Graliśmy bardzo mądrze. To był normalny mecz. A czy polubię Memoriał – to się okaże dopiero w niedzielę.

inf.własna