Drugi dzień Memoriału Huberta Jerzego Wagnera okazał się dla Polaków bardziej szczęśliwi. Biało-czerwoni po czterosetowej walce pokonali Belgów i odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Polska – Belgia 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22)

I SET

Spotkanie rozpoczyna udany atak van Walle (0:1). Kolejny skuteczny atak gości (0:2). Buszek mocno obija blok rywali (1:2). Dłuższą wymianę kończą Belgowie (1:3). Blok na Kurku powiększa przewagę Belgów (1:4). Tym razem Kurek kończy atak (2:4). Buszek skutecznie na kontrze (3:4). Biało-czerwoni nie radzą sobie z atakiem Klinkenberga (3:5). Baetens psuje zagrywkę (4:5). Buszek popełnia ten sam błąd (4:6). Verhees bierze przykład z kolegów (5:6). Do remisu doprowadza punktowa zagrywka Kłosa (6:6). Van Walle znajduje dziurę w polskim bloku (6:7). Mika skutecznie po prostej (7:7). Pierwsza przerwa techniczna rozpoczyna się przy przewadze Belgów (7:8). Kurek obija blok rywali (8:8). Rozpoczyna się wyrównana walka. Van de Voorde myli się w ataku. Polacy wychodzą na prowadzenie (9:8). Biało-czerwoni stawiają podwójny blok (10:8). Bieniek ze środka (11:9). Udaje się utrzymać dwupunktową przewagę. Tym razem Bieniek trafia w siatkę przy zagrywce (11:10). Kłos potężnie ze środka (12:10). Niezwykle emocjonującą akcję kończy dobry atak Belgów (12:11). Mika nie radzi sobie w przyjęciu zagrywki (12:12), jednak za chwilę goście psują serwis (13:12). Kolejny błąd Polaków (13:13). Mika sprytnym zagraniem wypycha piłkę w aut po dłoniach rywali (14:13). Skutecznie Klinkenberg (14:14). Biało-czerwoni ponownie nie przyjmują zagrywki Valkiersa (14:15). Druga przerwa techniczna to również prowadzenie Belgów, którzy blokują Polaków (14:16). Autowa zagrywka gości (15:16). Klinkenberg przełamuje blok gospodarzy (15:17). Bieniek nie kończy ataku ze środka (15:18). Podwójne odbicie Belgów pozwala Polakom zmniejszyć dystans punktowy (16:18). Świetna gra w obronie i na kontrze Belgów pozwala utrzymać bezpieczną przewagę (16:20). Kurek skutecznie z prawego skrzydła (17:20). Goście wykorzystują każdą sytuację, aby skończyć atak (17:21). Kurek obija blok Belgów (18:21). Baetens odpowiada równie dobrym atakiem (18:22). Do końca seta Belgowie zachwycali skutecznością w ataku i nie oddali już prowadzenia. Ostatecznie set zakończył się wynikiem (20:25).

II SET

Drugą partię otwiera Mika, który kończy kontratak (1:0). Mika atakuje w siatkę (1:1). Skuteczna kiwka Bieńka (2:1). Atakiem ze środka odpowiadają Belgowie (2:2). Goście psują zagrywkę (3:2). Kolejny punkt zdobywamy atakiem (4:2). Kurek psuje zagrywkę (4:3). Buszek atakuje z lewego skrzydła (5:3). Buszek oddaje punkt zepsutą zagrywką (5:4). Kurek obija belgijski blok (6:4). W tej części seta nie do zatrzymania jest Kurek (7:4). Klinkenberg nie pozostaje dłużny i wybija piłkę po rękach biało-czerwonych (7:5). Mika skutecznie na kontrze, dzięki czemu na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzą trzema oczkami (8:5). Van de Voorde atakuje w aut (9:5). Baetens skutecznie z drugiej linii (9:6). Blok na Buszku (9:7). Belgowie odrabiają straty. Kurek myli się w ataku, przez co przewaga Polaków stopniała do jednego punktu (9:8). Klinkenberg również popełnia błąd, ale na zagrywce (10:8). Autowy atak Belgów (11:8). Potężny atak Kurka pozwala utrzymać dystans (12:9). Verhees ze środka (12:10). Kłos odpowiada tym samym (13:10). Kurek punktuje zagrywką! (14:10). Buszek z lewego ataku (15:10). Kolejna punktowa zagrywka Kurka (16:10). Po powrocie na boisko Kurek psuje serwis (16:11). Belgowie kończą atak, próbując odrobić straty (17:12). Kłos atakuje ze środka (18:12). Van Walle posyła atak w aut (19:12). Polacy stawiają potrójny blok, przez który Belgowie nie są w stanie się przebić (20:12). Kłos posyła asa serwisowego (21:12). Polacy są nie do zatrzymania. Kolejny blok Polaków! (22:12). Tym razem skutecznością w ataku popisują się Belgowie (22:13). Szalpuk kończy atak z lewego skrzydła (23:13). Belgowie ustawiają potrójny blok (23:15). Efektowny atak Kurka (24:15). Belgowie się bronią (24:16). Blok Polaków kończy seta (25:16).

III SET

Trzecią odsłonę skutecznym atakiem rozpoczynają Belgowie (0:1). Buszek popełnia błąd w ataku (0:2). Verhees psuje serwis (1:2). Kłos ze środka (2:3). Kurek psuje zagrywkę (2:4). Kłos obija blok rywali (3:4).Van Walle posyła atak w aut, na tablicy widnieje remis (4:4). Skuteczna kontra Kłosa (5:4). Dobry atak Baetensa (5:5). Szalpuk popisuje się punktowym atakiem (6:5). Kolejny atak Szalpuka (7:5). Van Walle z prawego skrzydła (7:6). Punktową zagrywkę posyła Van Walle (7:7). Kolejna zagrywka Belga ląduje w siatce (8:7). Kurek zatrzymuje atak rywali (9:7). Polacy psują zagrywkę (9:8). Belgowie skuteczni na bloku (9:9). Potężnie atakuje Szalpuk (10:9). Po raz kolejny punktuje Szalpuk (11:9). Polacy odskakują rywalom. Goście wybijają piłkę w aut po rękach Polaków (11:10). Kiwka Kurka pozwala na utrzymanie bezpiecznej przewagi (12:10). Kolejna akcja również kończy się zwycięstwem Polaków (13:10). Możdżonek posyła zagrywkę w aut (13:11). Mocny atak Kłosa (14:11), jednak Kurek myli się na zagrywce (14:12). Kurkowi nie udaje się skutecznie kiwnąć (14:13). Buszek kończy atak i przewaga Polaków ponownie lekko się zwiększa (15:13). Za chwilę jednak przyjmujący psuje serwis (15:14). Kłos zdobywa punkt atakiem (16:14). Atak Klinkenberga nie mieści się w boisku (17:14). Kłos punktuje zagrywką (18:14). Belgowie psują serwis (19:15). Verhees skutecznie ze środka (19:16). Baetens myli się na zagrywce (20:16). Szalpuk popełnia ten sam błąd (20:17). Verhees punktuje serwisem (20:18). Belgowie atakują w aut (21:18). Belgowie nie poddają się (21:20). Cox psuje serwis (22:20). As serwisowy Kurka (23:20). Kurek punktuje również w ataku (24:20). Potrójny blok Polaków kończy seta (25:20).

IV SET

Szalpuk otwiera atakiem czwartą partię (1:0). Van de Velde odpowiada tym samym (1:1). Możdżonek ze środka (2:1). Baetens również kończy atak (2:2). Buszek punktuje z lewego skrzydła (3:2). Konarski zdobywa punkt zagrywką (4:2). Po raz kolejny Buszek zdobywa punkt atakiem (5:2). Konarski również punktuje w tym elemencie (6:2). Karol Kłos ustawia pojedynczy blok (7:2). Punkt dla rywali po skutecznym ataku (7:3), jednak za chwilę tracą punkt przez zepsutą zagrywkę (8:3). Buszek przekracza linię9. metra przy zagrywce (8:4). Konarski bezbłędnie atakuje z prawej strony (9:4). Belgowie skutecznie w ataku (9:5). Łomacz trafia zagrywką w siatkę (10:6). Możdżonek myli się w ataku (10:7). Tym razem polski środkowy atakuje bezbłędnie (11:7). Ponownie Możdżonek ze środka (12:7). Potrójny blok zatrzymuje Szalpuka (12:8). Cox punktuje z prawego skrzydła (12:9). Belgowie psują serwis (13:9). Polacy blokują rywali (14:9). Baetens skutecznie (14:11). Baetens blokuje Konarskiego (14:12). Goście mylą się na zagrywce (15:12). Konarski również (15:13). Nowakowski zdobywa punkt atakiem (16:13). As serwisowy Belgów (16:15). Autowy atak Belgów (17:15). Konarski z prawej strony (18:16). Van de Velde ze środka (18:17). As serwisowy Belgów wyrównuje wynik (18:18). Błąd gości (19:18). Konarski skutecznie (20:18). Cox kończy atak (20:19). Zepsuta zagrywka gości (21:19). Atak Belgów po antence (22:19). Punkt dla gości (22:20). Buszek zdobywa punkt (23:20). Konarski również! (24:20). Belgowie walczą (24:22). Nowakowski kończy mecz! (25:22).

Składy:

Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Mika, Buszek, Bieniek, Zatorski (L) oraz Drzyzga, Szalpuk, Możdżonek, Konarski, Nowakowski, Gacek (L)

Belgia: Klinkenberg, Verhees, Van De Voorde, Van Walle, Valkiers, Baetens, Ribbens (L) oraz Cox