Drugie spotkanie pierwszego dnia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera również dobiegło końca, a należało do niezwykle zaciętych. Po pięciosetowej walce zwycięstwo na swoim koncie zapisała reprezentacja Bułgarii.

Polska – Bułgaria 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15)

I SET

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobywają Polacy po błędzie gości (1:0). Kłos zdobywa punkt zagrywką (2:0). Skutecznym atakiem popisuje się Kubiak (3:1). Mocny atak Sokolova (3:2). Do remisu doprowadza punktowa zagrywka Pencheva (3:3). Bieniek ze środka daje przewagę swojej ekipie (4:3). Przez chwilę walka toczy się punkt za punkt i żadna z ekip nie może wypracować przewagi (4:4, 5:5). Atak Polaków w antenkę daje prowadzenie Bułgarom (5:6), jednak biało-czerwoni szybko odrabiają stratę (6:6). Nadal jednak trwa wyrównana walka (7:7). Na pierwszą przerwę techniczną ekipy schodzą przy prowadzeniu Bułgarów (7:8), które powiększają po powrocie na boisko (7:9). Błąd Skrimova na zagrywce zmniejsza straty biało-czerwonych (8:9), jednak podopieczni trenera Antigi mylą się w ataku (8:10). Dobry atak Kurka (9:10). Sokolov odpowiada tym samym (9:11), dwie dobre akcje Polaków i błąd przyjezdnych pozwala na osiągnięcie remisu (12:12). Bieniek skutecznie na środku (13:13), jednak za chwilę Buszek zostaje zatrzymany przez potrójny blok (13:14). Bułgarzy popełniają błąd na zagrywce (14:14), również Kurek myli się w tym elemencie (14:15). Efektywny atak Kubiaka (15:15). Druga przerwa techniczna to również prowadzenie Bułgarów (15:16). Potężnie ze środka Kłos (16:16). Skuteczność Bułgarów w ataku pozwala im powiększyć swoje prowadzenie (16:18). W końcówce cały czas przyjezdni utrzymywali bezpieczny dystans, mimo starań biało-czerwonych, aby odrobić straty (19:22). Kurek psuje zagrywkę, dając Bułgarom kolejny punkt (20:23). As serwisowy Skrimova (20:24). Kubiak z drugiej linii (21:24). Bułgarzy obijają blok Polaków i kończą pierwszego seta (21:25).

II SET

Mocnym atakiem rozpoczyna Kurek (1:0). Drugi punkt również wędruje do Polaków po nieudanym ataku gości (2:0). Bułgarzy ponownie posyłają piłkę w aut (3:0). Goście stracili skuteczność w ataku, dzięki czemu przewaga Polaków urosła (4:0). Skuteczny blok Bułgarii (4:2). Buszek zdobywa punkt atakiem (5:2). Goście blokują Kurka i odrabiają straty (3:5), jednak polski atakujący szybko naprawia błąd (3:6). Łomacz z Kłosem ustawiają skuteczny blok (7:3). Bułgarzy kończą atak (7:4). Na pierwszej przerwie technicznej z prowadzenia cieszyć mogą się Polacy (8:4), którzy stopniowo powiększają swoją przewagę (11:6, 12:7). Niesamowita gra Kubiaka w obronie pozwala zdobyć kolejny punkt (13:7). Skuteczna kiwka Kurka (15:9). Chwilę później atakujący psuje zagrywkę (15:10). To samo robi Sokolov, dzięki czemu ekipy schodzą na drugą przerwę techniczną (16:10). Yosifov atakuje ze środka (16:11). Konarski skutecznie z prawego ataku (18:12). Przewaga biało-czerwonych była na tyle duża, że goście nie byli w stanie odrobić strat, mimo dobrej gry. Asem serwisowym popisał się Lapkov (20:16), jednak chwilę później punkt zdobył Konarski (21:16). Sokolov uderza z prawej strony (21:17). Skuteczny serwis gości zmniejsza przewagę Polaków, co zmusza trenera Antigę do wzięcia czasu (21:19). Buszek psuje zagrywkę (22:20). Kolejny punkt dla biało-czerwonych (23:20). Yosifov ze środka (23:21). Atak Kubiaka daje nam piłkę setową! (24:21). Bułgarzy popełniają błąd, dzięki czemu drugi set pada łupem Polaków (25:21).

III SET

Penchev otwiera trzecią partię skutecznym atakiem (0:1). Długą wymianę kończy Kurek, jednak posyła piłkę w aut (0:2). Polacy odrabiają straty dzięki błędom gości (2:3). Bieniek atakuje ze środka i na tablicy wyników widnieje remis (4:4). Kurek psuje zagrywkę (5:6). Skrimov punktuje zagrywką (5:7). Po raz kolejny Skrimov (5:8). Bułgarzy powiększają swoją przewagę, kończąc wszystkie ataki (5:9). Bułgarzy nie radzą sobie z atakiem Kurka (6:10). Penchev z lewego skrzydła (6:11). Yosifov zdobywa punkt zagrywką (6:12). Trener Antiga prosi o czas. Łomacz punktuje zagrywką, przewaga Bułgarów zmniejsza się, choć nadal jest sporo do odrobienia (9:13). Bieniek kiwa ze środka (10:15). Polacy stawiają potrójny blok (11:15). Kubiak psuje zagrywkę. Ekipy schodzą na drugą przerwę techniczną (11:16). Biało-czerwoni zatrzymują blokiem atak rywali (12:16). Sokolov obija blok gospodarzy (12:17). Kłos skutecznie ze środka (13:17). As serwisowy Mateusza Miki (15:18). Do remisu brakują już tylko trzy oczka. Polacy zmniejszają straty, blokując rywala (16:18). W kolejnej akcji Penchev obija blok Polaków (16:19). Kubiak nie przyjmuje zagrywki Yosifova (16:20). Kurek odpowiada mocnym atakiem (17:20). Ponownie świetnie funkcjonuje polski blok (18:20). Kłos psuje serwis (18:21). Mika skutecznie (19:21). Rywale przedzierają się przez blok Polaków (19:22). Kubiak nie pozostaje dłużny (20:22). Todorov ze środka (20:23). Goście blokują Kubiaka (20:24), za chwilę psują zagrywkę (21:24). Bieniek również popełnia ten błąd (21:25).

IV SET

Na początku czwartej partii lepszą grą mogli pochwalić się biało-czerwoni, którzy wypracowali sobie dość bezpieczną przewagę (7:4) i na pierwszej przerwie technicznej mieli trzypunktową przewagę (8:5). Mika atakuje z drugiej linii (10:7), przez co Polacy utrzymują dystans punktowy. Kubiak psuje zagrywkę, choć powtórka pokazuje inaczej. Sędzia jednak tego nie uznaje (10:8). Nie przeszkadza to Polakom w zdobywaniu kolejnych „oczek” (12:8). Sokolov obija blok biało-czerwonych (12:9). Lapkov atakuje po bloku (12:10), jednak za chwilę Bułgarzy psują serwis (13:10). Kurek popełnia ten sam błąd (13:11). Potrójny blok na Kurku (13:12). Przewaga Polaków stopniała. Bułgarzy mylą się na zagrywce (14:12). Kubiak z lewego skrzydła (15:13), chwilę później przyjmujący wypycha piłkę po dłoniach rywali w aut (16:13). Potężny atak Sokolova (16:14). Mateusz Mika popełnia błąd próbując wykonać kiwkę (16:15). Kurek skutecznie (17:15). Bułgarzy wpadają w siatkę (18:15). Grozdanov obija blok Polaków (18:16). Bułgarzy zmniejszają straty (18:17). Penchev posyła asa serwisowego (18:18). W następnej akcji psuje serwis (19:18). Dłuższą akcją kończy Kurek (20:18). Mocny atak Yosifova (20:19). Kurek ponownie skutecznie w ataku (21:19). Punkt dla gości (21:20). Bułgarzy psują zagrywkę (22:20). Sokolov skuteczny w ataku (22:21). As serwisowy Lapkova (22:22). Blok na Konarskim (23:23). Efektowny atak Możdżonka (24:23). Yosifov odpowiada tym samym (24:24). Bułgarzy wpadają w siatkę (25:24). Bułgarzy mylą się w ataku (26:24).

V SET

Pierwszy punkt zapisują na swoim koncie Polacy (1:0). Sokolov skutecznie (1:1). Błąd Bułgarów na zagrywce (2:1). Bułgarzy znowu się mylą, posyłają atak w aut (3:1). Sokolov obija polski blok (4:3). Dłuższą wymianę kończy Kurek (5:3). Penchev skutecznie z lewego skrzydła (5:4). Ponownie Kurek (6:4). Mika posyła zagrywkę w siatkę (6:5). Błąd Kubiaka doprowadza do remisu (6:6). Bułgarzy wychodzą na prowadzenie po punktowym ataku (6:7). Yosifov wykorzystuje piłkę przechodzącą (6:8). Możdżonek atakuje ze środka (7:8). Kubiak doprowadza do remisu (8:8). Bułgarzy kończą atak (8:9). Trwa walka punkt za punkt. Kurek skutecznie (9:9). Polacy psują serwis (9:10). Bułgarzy dobrze w ataku (9:11). Goście zatrzymują atak Kubiaka (9:12). Kolejny punkt dla Bułgarii (9:13). Mika z drugiej linii (10:13). Polacy nadal walczą! (11:13). Sokolov psuje atak (12:13). Bułgarzy mają piłkę meczową (12:14). Mika myli się w ataku (12:15).

Składy:

Bułgaria: Skrimov, Seganov,Yosifov, Todorov, Penchev, Sokolov, Ivanov (L) oraz Lapkov, Grozdanov, Ananiev

Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (L) oraz Konarski, Drzyzga, Możdżonek, Mika