Obok Polaków i Francuzów Rosjanie będą kolejnym, trzecim uczestnikiem XV edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, która odbędzie się w dniach 11–13 sierpnia w Tauron Arenie Kraków.

Reprezentacja Rosji uczestniczyła w Memoriale Wagnera czterokrotnie: w 2004, 2011, 2013 i 2014 roku. Ich ostatni występ mogą wspominać bardzo miło, gdyż wygrali cały turniej, okazując się lepszą drużyną od Polski, Bułgarii i Chin. We wspomnianej XII edycji memoriał po raz pierwszy rozegrany został w Tauron Arenie Kraków, a Rosjanie chwalili poziom organizacji i nowo wybudowaną wówczas halę.

Chciałbym bardzo podziękować za tak miłe przyjęcie, organizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, hala też nam się podobała – komentował po wygranym turnieju Dmitriy Muserskiy.

Dziękuję organizatorom za gościnność i bardzo miłe przyjęcie oraz za to, że zapewnili nam takie warunki. Mamy okazję grać w pięknej hali, dodatkowo niemal całkowicie wypełnionej kibicami – dodał Sergey Makarov, ówczesny kapitan reprezentacji Rosji.

Ostatniego uczestnika XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera poznamy w przyszłym tygodniu.

źródło: fundacjawagnera.pl