Organizatorzy najlepszego siatkarskiego turnieju towarzyskiego na świecie informują, że XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbędzie się w terminie 9-11 lipca 2021 roku w Krakowie. Będzie generalnym sprawdzianem biało-czerwonych przed igrzyskami w Tokio. Polacy swój pierwszy mecz w Japonii rozegrają już 24 lipca 2021 roku.

Poprzez ciągle panującą epidemię koronawirusa organizacja imprezy stanęła pod znakiem zapytania. XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera miała się odbyć w krakowskiej TAURON Arenie, w dniach 9-11 lipca 2020 roku. Polska, Argentyna, Iran oraz Tunezja – tak wyglądała lista uczestników.

– Chcieliśmy poczekać do ostatniego momentu, byliśmy gotowi na organizację naszej imprezy w ekspresowym tempie, szukaliśmy niestandardowych pomysłów – mówi Cezary Mróz, Wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Uznaliśmy jednak, że w tym roku nie ma warunków, by impreza się odbyła. Bez naszych wspaniałych polskich fanów Memoriał nie ma sensu, to oni są dla nas wielką motywacją i sprawiają, że impreza zyskała już markę w siatkarskim świecie. Wspólnie z naszym wspaniałym partnerem – miastem Kraków uznaliśmy, że nie będziemy szli na żadne kompromisy czy półśrodki, chcemy najlepszej możliwej imprezy dla naszych kibiców. Stąd nasza wspólna decyzja, by XVIII edycję przełożyć na przyszły rok, który znowu ma być rokiem olimpijskim. Bardzo dziękujemy władzom miasta Krakowa, że wsparły nas przy podejmowaniu tak trudnej decyzji – dodaje.

Przedstawiciele miasta Krakowa deklarują gotowość i chęć zorganizowania Memoriału w 2021 roku.

– Kraków zawsze z radością gości najlepszych, siatkarskich kibiców na świecie. Mamy nadzieję, że w nowym terminie nie będziemy już rozmawiali o pandemii, a skupimy się tylko na fantastycznych emocjach sportowych oraz naszym pięknym mieście – mówi Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. – Memoriał Wagnera już na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń sportowych w naszym mieście. W ostatniej edycji zebrał mnóstwo pochwał i chcemy, by już po raz szósty nasi mieszkańcy i goście mieli okazję do wspaniałej zabawy i podziwiania na żywo mistrzów świata. Stąd decyzja o przełożeniu terminu o rok, tak, by można było cieszyć się turniejem w bezpieczniejszych czasach – dodaje.

Fundacja Wagnera informuje, że kibice, którzy zdecydują się zostawić kupione już wejściówki na Memoriał, będą mogli z nich korzystać w nowym terminie w 2021 roku. Dodatkowo, informujemy, że oczywiście nasz Partner obsługujący sprzedaż wejściówek na XVIII Memoriał – firma Eventim, będzie dokonywać zwrotów, o ile kibice tak zdecydują, zgodnie z obowiązującymi przepisami i ustawami.

źródło: informacja prasowa