Już 9 września w Gdyni odbędzie się długo wyczekiwany Mecz Gwiazd. Dwa dni później kolejne widowisko będzie miało miejsce w Katowicach. Co ciekawego o tym wydarzeniu powiedzieli organizatorzy i sami uczestnicy?

Paweł Wachowiak – Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Prezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki

Chciałbym podziękować i złożyć na ręce Pani Joanny Zielińskiej podziękowania za podjęcie się współorganizacji i trudu przygotowania tej wspaniałej imprezy, która 9 września odbędzie się w hali Gdynia Arena. Czeka nas wielkie sportowe wydarzenie. Pojawi się wiele znanych osób z siatkarskich parkietów, dwie wspaniałe gwiazdy, zasiadające w tym momencie obok mnie (Paweł Zagumny, Andrea Anastasi – przyp. red.). Mam nadzieję, że mieszkańcy Trójmiasta w tym dniu będą mogli zobaczyć siatkówkę na najwyższym poziomie. Zapraszam wszystkich serdecznie na to wielkie wydarzenie.

Joanna Zielińska – Przewodnicząca Rady Miasta Gdyni, Pełnomocnik Prezydenta ds. sportu

Niewątpliwie, dla Gdyni to będzie bardzo ważny dzień, kiedy będziemy mogli zobaczyć osoby znane z ekranu telewizora. Może za wyjątkiem pana Andrei Anastasiego, którego znamy z meczów w hali na granicy Gdańska i Sopotu. Gościliśmy już kilkukrotnie siatkówkę zarówno w damskim jak i męskim wydaniu. To na pewno będzie jednak wyjątkowe wydarzenie. Myślę, że takie nagromadzenie osób, które kojarzą nam się z najlepszym poziomem siatkówki zdarza się rzadko. Tym bardziej cieszę się, że pierwszy mecz z gatunku pożegnania – niestety – Pawła Zagumnego będzie miał miejsce w Gdyni. Mam nadzieję, że to wielkie wydarzenie przyciągnie całą rzeszę kibiców. Hala do tego jest doskonale przygotowana. Zapraszamy już teraz wszystkich chętnych na to sportowe widowisko.

Daiva Mačiulė – General Manager Hotel Mercure

Chciałam powiedzieć, że hotel to nie tylko miejsce, ale to również ludzie, którzy go tworzą. Dzielimy się tutaj pasją, doświadczeniem i wszystkimi innymi usługami, które pomagają nam w codziennej obsłudze gości. Czujemy się wyróżnieni, że będziemy gościć w naszym hotelu tak wiele gwiazd światowej siatkówki. Spotykamy się po raz pierwszy, ale mam nadzieję, że nie ostatni.

Arkadiusz Jaśkowski – Przewodniczący Rady Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki

Chcę podziękować Andrei Anastasiemu i Pawłowi Zagumnemu, ponieważ bez nich nie bylibyśmy w stanie zorganizować na takim poziomie, jaki sobie wymarzyliśmy. Chcemy, żeby to wydarzenie było nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również widowiskiem sportowo-kulturalnym. Gwiazdy poza uczestnictwem w Meczu Gwiazd będą do dyspozycji zarówno kibiców jak i mediów przed i po meczu. Mimo początkowych trudności przy organizacji udało nam się dojść do takiego poziomu, z czego jestem niezmiernie dumny.

Andrea Anastasi – Przedstawiciel Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki, Trener LOTOSU Trefla Gdańsk

Na początku chciałbym podziękować miastu za organizację tego wspaniałego wydarzenia. Jestem szczęśliwy, że mogę być w tym pięknym hotelu. Cieszę się, że to duże wydarzenie startuje właśnie w Trójmieście, gdzie mieszkamy. Dla mnie osobiście to duża przyjemność, gdyż będziemy mogli zagrać z Weroną i ze wszystkimi innymi gwiazdami, które wezmą udział w tym wielkim meczu. Będziemy celebrować ten moment. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Oczywiście, z tego miejsca zapraszam już wszystkich fanów, żeby zapełnili halę po brzegi. Gdynia Arena jest wspaniałą halą i na pewno warto przyjść na te dwa mecze.

Paweł Zagumny – Wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki, Kapitan Drużyny Gwiazd Polskiej Siatkówki

Przyłączam się do podziękowań Andrei. Dziękuję miastu Gdynia za przyłączenie się do organizacji tej wielkiej imprezy. Chciałbym podziękować również kolegom z Fundacji, ponieważ ten pomysł zrodził się w ich głowach. Ja tutaj tylko pomagam, żeby było po prostu fajnie. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy się dobrze bawić. Włożyliśmy naprawdę wiele starań, żeby te wszystkie gwiazdy do nas przyjechały. Miejmy nadzieję, że w ostatnim momencie się nie rozmyślą. Są to poważni ludzie, więc liczymy na to, że lista będzie kompletna. Przykro jest żegnać się z reprezentacją, ale taki jest los sportowca. W Gdyni będzie miał miejsce mój pierwszy pożegnalny mecz, potem jedziemy do Katowic. Chcielibyśmy dalej kontynuować tę serię spotkań Meczu Gwiazd, bo to naprawdę świetna inicjatywa.  Nikt tego wcześniej jeszcze nie zrobił na świecie. Mam nadzieję, że Włosi i Brazylijczycy włączą się do tego projektu i będziemy mogli stwarzać kolejne miejsca do takich spotkań.

Paweł Zagumny na konferencji prasowej uchylił rąbka tajemnicy i zdradził kilka nazwisk, które pojawią się w Meczu Gwiazd w Katowicach. Kapitanem drużyny Gwiazd został wszystkim dobrze znany brazylijski zawodnik, Giba. Oprócz niego pojawią się Andrea Anastasi, Andrea Giani, Andrea Gardini, Nalbert, bracia Grbić, Luca Cantagalli, Władimir Nikołow, Katja Gamowa, Stephane Antiga, Siergiej Tietiuchin i Srećko Lisinac. W Gdyni skład będzie trochę innych, ale szczegóły nie zostały zdradzone. Drużyna Polaków, która wystąpi w Gdyni prezentuje się następująco: Marcin Nowak, Robert Szczerbaniuk, Łukasz Kadziewicz, Damian Dacewicz, bracia Stelmachowie, Grzegorz Szymański, Jarosław Stancelewski, Paweł Papke, Sebastian Świderski, Marcin Prus oraz Małgorzata Glinka-Mogentale. Natomiast w Katowicach zagrają Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski.

09.09.2016 w GDYNIA ARENA – Mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki. W skład drużyn wchodzą utytułowani zawodnicy, którzy zakończyli swoją czynną karierę zawodniczą.

11.09.2016 w KATOWICKIM SPODKU – Mecz Drużyny Gwiazd Światowej Siatkówki z Drużyną Gwiazd Polskiej Siatkówki. W skład drużyn wejdą zawodnicy, którzy zakończyli swoją karierę zawodową oraz światowej sławy zawodnicy czynnie grający w najlepszych klubach świata.

 Bilety: www.abilet.pl