Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 1-19 września w czterech państwach: Polsce (Kraków, Gdańsk, Katowice), Czechach (Ostrawa), Estonii (Tallin) i Finlandii (Tampere). W turnieju zagrają 24 reprezentacje. Biało-Czerwoni walczyć będą w grupie A.

Bezpośredni awans do turnieju finałowego mieli zagwarantowany gospodarze, czyli Polacy, Czesi, Estończycy i Finowie oraz osiem kolejnych narodowych reprezentacji, które zajęły czołowe miejsca podczas Mistrzostw Europy w 2019 roku – Serbia, Rosja, Belgia, Włochy, Francja, Słowenia, Niemcy i Ukraina. Pozostali uczestnicy o udział walczyć musieli w kwalifikacjach. Drużyny, które awansowały do czempionatu Starego Kontynentu to: Holandia, Bułgaria, Turcja, Łotwa, Słowacja, Czarnogóra, Portugalia, Chorwacja, Macedonia Północna, Hiszpania, Grecja i Białoruś.

Losowanie grup Mistrzostw Europy zorganizowano w Helsinkach.Na rozstawienie liczyć mogli Polacy (grupa A), Czesi (grupa B), Finlandia (grupa C) i Estonia (grupa D). Gospodarze wybrali sobie po jednym rywalu, dlatego też Belgowie zagrają z Biało-czerwonymi, Włosi trafią do grupy B, reprezentacja Łotwy zmierzy się z Estonią, a ekipa Suomi z Rosjanami.

Wyniki losowania poszczególnych grup Mistrzostw Europy 2021:

Grupa A (Kraków): Polska, Belgia, Serbia, Ukraina, Grecja, Portugalia
Grupa B (Ostrawa): Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra
Grupa C (Tampere): Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia Północna
Grupa D (Tallin): Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja

inf.własna/cev.eu