Ostatni mecz grupy A, rozgrywającej swoje mecze w hali TAURON ARENA w Krakowie, decydował o tym, kto awansuje do kolejnej rundy. Ostatecznie to Portugalczycy cieszą się ze zwycięstwa i jadą do Gdańska, żeby rozegrać kolejne spotkania CEV EUROVOLLEY MEN 2021.

Mecz pomiędzy Grecją a Portugalią miał zadecydować o tym, która drużyna wyjdzie z grupy A. Szansę miały dwie wymienione ekipy i Belgia. Na początku pierwszej partii obie reprezentacje grały punkt za punkt. Wyrównana walka toczyła się przez praktycznie cały set, w końcówce lepsi okazali się Portugalczycy, którzy wygrali różnicą trzech „oczek”. Druga partia rozpoczęła się od niewielkiej przewagi podopiecznych Hugo Silvy, którzy prowadzili przez niemal całego seta, jednak w końcówce to Grecy doprowadzili do wyrównania stanu meczu. Trzeci set był ostatnią szansą na awans dla Greków, ale to Portugalia wygrała tę partię i może cieszyć się wyjazdem do Gdańska, na kolejną fazę Mistrzostw Europy. W czwartej odsłonie Grecy ruszyli do zmasowanego ataku, jednak nie zdołali utrzymać przewagi, którą wypracowali sobie w początkowej fazie seta. Trener Hugo Silva, widząc problemy i rozkojarzenie swoich siatkarzy, dokonał trafionych zmian i w konsekwencji jego drużyna wygrała spotkanie w czterech partiach.

godz. 20.30 Grecja – Portugalia 1:3 (22:25, 26:24, 20:25, 22:25)

Składy zespołów:

Grecja: Papalexiou Georgios, Zoupani Nikos, Petreas Georgios, Kasampalis Stavros, Raptis Alexandros, Protopsaltis Athanasios, Kokkinakis Menelaos (l)

Portugalia: Reis Lopes Andre, Cveticanin Filip, Ferreira Alexandre, Martins Phelipe, Tavares Miguel, Lucas Gaspar Hugo, Casas Ivo (l)

inf.własna/fot.CEV