W ostatnim meczu fazy grupowej reprezentacja Polski w trzech setach pokonała Ukrainę w ramach turnieju CEV EUROVOLLEY MEN 2021.

W początkowej fazie pierwszego seta Biało-czerwoni zbudowali trzypunktową przewagę, którą zwiększyli za sprawą dobrej dyspozycji w polu serwisowym Wilfredo Leona, 14:9. Ukraińcy mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie uniemożliwiali sobie wyprowadzenie skutecznych ataków. Różnica klas na siatce była widoczna gołym okiem, 19:11. Polacy świetnie grali systemem blok-obrona, przeciwnicy mogli tylko patrzeć na to, jak podopieczni Heynena wykorzystują kolejne kontry. Set zakończył się pewnym zwycięstwem Biało-czerwonych za sprawą ataku ze skrzydła Bartosza Kurka.

W drugiej partii walka toczyła się punkt za punkt, 4:4. Potem dość niespodziewanie rywale odskoczyli na dwa „oczka, ale za sprawą asa Nowakowskiego i ataku z drugiej linii Leona, Polacy odrobili straty i wyszli na prowadzenie, 14:11. W końcówce seta asem serwisowym popisał się jeszcze Wilfredo Leon, który siał spustoszenie po stronie rywali, gdy stanął na zagrywce. Set przebiegał spokojnie, nasi zawodnicy kontrolowali przebieg gry od momentu odrobienia strat. Pierwszą piłkę setową skończył Bartosz Kurek.

Początek trzeciego seta przebiegał podobnie do drugiej partii. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi, 7:7. Wyrównana walka toczyła się do stanu 10:10. Gdy Polacy odskoczyli na dwa punkty, trener Krastins poprosił o czas dla swojej drużyny. Ukraińcy odrobili straty, ale na szczęście to Biało-czerwoni okazali się lepsi i odnieśli pewne zwycięstwo w ostatnim meczu fazy grupowej w Krakowie. Spotkanie asem serwisowym zakończył Bartosz Kurek.

godz. 17.30 Polska – Ukraina 3:0 (25:15,25:20, 25:21)

Polska: Nowakowski Piotr, Kurek Bartosz, Leon Wilfredo, Drzyzga Fabian, Kochanowski Jakub, Semeniuk Kamil, Zatorski Paweł (l) oraz Wojtaszek Damian (l), Fornal Tomasz, Łomacz Grzegorz, Kaczmarek Łukasz, Śliwka Aleksander

Ukraina: Viietskyi Dmytro, Plotnytskyi Oleh, Drozd Maksym, Semeniuk Yurii, Kovalov Illia, Shchytkov Vitaliy, Brova Horden (l)