Reprezentacja Polski wczoraj bez straty seta pokonała Rosję w ćwierćfinałowym meczu CEV EUROVOLLEY MEN 2021. O występie Biało-czerwonych w tym kapitalnym spotkaniu opowiedział asystent Vitala Heynena, Michał Mieszko Gogol.

Z każdym meczem gracie coraz lepiej, cieszy wzrost formy z meczu na mecz?

Michał Mieszko Gogol: Tak, cieszymy się z tego ćwierćfinałowego meczu z reprezentacją Rosji, bo graliśmy przede wszystkim bardzo swobodnie, a to jest najważniejsze. Chłopaki zostawili dużo serca na parkiecie, a kibice bardzo nas ponieśli. Na pewno byli naszym siódmym zawodnikiem.

Rosjanie byli rozpisani znakomicie. Mieliście pełną kontrolę nad przebiegiem meczu.

Z Rosjanami jest dużo gry siłowej, a nie zawsze tylko taktyka. Rzeczywiście, taktycznie byliśmy przygotowani bardzo dobrze i z jednym, i z drugim, rozgrywającym graliśmy bez problemów, niczym nas nie zaskoczyli. Była jedna taka akcja, że poszliśmy trójblokiem w trzecim secie do pierwszego tempa, to była najbardziej wymowna akcja, potwierdzająca moje słowa. Z Rosjanami trzeba bardzo dobrze zagrywać i bardzo dobrze przyjmować. My z tych założeń wywiązaliśmy się świetnie. Nie pękliśmy, wyszliśmy zwycięsko również z takiej twardej męskiej gry.

To był najlepszy mecz tego turnieju?

Obecnie tak. Jednak myślę, że najlepszy mecz tego turnieju jest jeszcze przed nami!

z Gdańska Emilia Kotarska