– Jestem dumny z tego zwycięstwa, zagraliśmy niesamowite zawody, kibice nieśli nas w tym całym spotkaniu i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w takim stylu awansowaliśmy do półfinału. Zagraliśmy kapitalne zawody! – mówił tuż po wygranym z Rosją ćwierćfinałowym meczu CEV EUROVOLLEY MEN 2021 Łukasz Kaczmarek, atakujący reprezentacji Polski.

Jesteś w stanie opisać co się przed chwilą wydarzyło w hali? Pełna kontrola i szybka wygrana 3:0 z Rosją nie zdarza się zbyt często.

Łukasz Kaczmarek: Jestem dumny z tego zwycięstwa, zagraliśmy niesamowite zawody, kibice nieśli nas w tym całym spotkaniu i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w takim stylu awansowaliśmy do półfinału. Zagraliśmy kapitalne zawody! Odrzucaliśmy rywali od siatki, a to był – moim zdaniem – główny argument do tego, by wygrać w takim stylu.

3-0 w ćwierćfinale. Nie za gładkie zwycięstwo? Nie poczujecie się nadmiernie pewni sukcesu?

Nie, bez przesady, jakie zwycięstwo może być za gładkie? Myślę, że widać w nas, w naszej grze wielką radość. Po prostu ciężko na to pracowaliśmy od dawna i teraz przychodzą tego efekty.

W środowy wieczór obędzie się ważny dla Was mecz w Ostrawie, starcie Słowenia-Czechy, które wyłoni Waszego rywala w półfinale. Z kim wolałbyś osobiście się zmierzyć w pierwszym meczu w Spodku?

Ciężko mi powiedzieć. Czesi zagrali niesamowite spotkanie z Francuzami. Słoweńcy grają też naprawdę dobrą siatkówkę, wiemy jaką jakość ma ta drużyna. Niech więc wygra lepszy.

Ze Słowenią macie jakieś rachunki do wyrównania?

Rachunki wyrównaliśmy w Rimini podczas VNL. Także nie ma tak co mówić. Cieszmy się, że jesteśmy w półfinale mistrzostw Europy, a z kim przyjdzie zagrać, to zagramy. I tak będziemy chcieli wygrać.

z Gdańska Emilia Kotarska