Biało-czerwoni po niezwykłym horrorze przegrali wczoraj ze Słowenią w półfinale CEV EUROVOLLEY MEN 2021. Dzisiaj zagrają o brązowy medal z reprezentacją Serbii. Co o wczorajszym meczu powiedzieli Grzegorz Łomacz i Damian Wojtaszek? Zobaczcie sami.

Grzegorz Łomacz, rozgrywający reprezentacji Polski: 

Towarzyszyły nam ogromne nerwy, niestety zakończenie meczu jest smutne. To był półfinał Mistrzostw Europy. Słoweńcy są wspaniałą drużyną, pokazali to na boisku. Spotkanie było na styku, oni pokazali się z bardzo dobrej strony. Jak zawsze czuliśmy to fantastyczne wsparcie kibiców, dlatego szkoda, że w tych zaciętych końcówkach rywale nam odskoczyli. Mobilizacji nam nie zabraknie przed meczem o trzecie miejsce. Chcemy tego medalu i zrobimy wszystko, żeby go zdobyć.

 

Damian Wojtaszek, libero reprezentacji Polski:

Słoweńcy zagrali dobrą siatkówkę, taką, którą grają na co dzień. Wykorzystali to, że my nie zagraliśmy dzisiaj kapitalnego spotkania, natomiast oni zaprezentowali się z naprawdę fajnej strony. Widać to wszystko po końcowym wyniku. Takich nerwowych meczów już sporo zagraliśmy w swoim życiu. Jeżeli ktoś myśli, że te spotkania, które wygrywamy nie są nerwowe, to się grubo myli. Wszystkie pojedynki, które są już o jakąś stawkę, zawsze są emocjonujące. Jesteśmy profesjonalistami i wiemy, że do każdego meczu musimy podchodzić w 100% zmobilizowani. Jeżeli nie zagramy na 100% swoich możliwości, to inne drużyny to wykorzystają. Tak właśnie było w półfinale ze Słowenią.

z Katowic Emilia Kotarska