W drugim meczu półfinałowym reprezentacja Serbii pokonała Francuzów po pięciosetowym pojedynku. Premierową odsłonę zapisali na swoim koncie miejscowi, ale dzięki konsekwentnej grze Serbowie doprowadzili do wyrównania, a potem wyszli na prowadzenie 2:1 w setach. Trójkolorowi wrócili do lepszej gry w czwartej partii, którą wygrali dosyć wyraźnie i doprowadzili do tie-breaka. Decydującego seta dużo lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Kovaca, którzy już na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi i nie dali gospodarzom szans na wygranie ostatniej odsłony, a zarazem meczu. Serbowie zmierzą się w niedzielę ze Słowenią w wielkim finale, a Francuzi zagrają z Polską o brązowy medal już w sobotę.

Serbia – Francja 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7)

Serbia: Uros Kovacevic (18), Nemanja Petric (7), Nikola Jovovic (3), Aleksandar Atanasijevic (27), Marko Podrascanin (8), Srecko Lisinac (10), Neven Majstorovic (L) oraz Aleksandar Okolic, Petar Krsmanović, Marko Ivovic (2), Vuk Todorovic i Nikola Pekovic (L)

Francja: Benjamin Toniutti, Julien Lyneel (14), Earvin Ngapeth (29), Kevin Le Roux (2), Stephen Boyer (19), Nicolas Le Goff (1), Jenia Grebennikov (L) oraz Jean Patry, Antoine Brizard (1), Trevor Clevenot, Thibault Rossard (2) i Barthelemy Chinenyeze (4)