Reprezentacja Polski mężczyzn uczciła piątą rocznicę Mistrzostwa Świata zdobytego w katowickim Spodku awansem do ćwierćfinału Mistrzostw Europy. W holenderskim Apeldoorn biało-czerwoni pokonali w trzech setach Hiszpanię. Oto co po meczu powiedzieli nasi kadrowicze.

Fabian Drzyzga, rozgrywający reprezentacji Polski: Przeciwnik w dzisiejszym meczu nie miał nam czym odpowiedzieć. Rywale psuli sporo zagrywek, natomiast w tym elemencie byliśmy bardzo regularni. Zagrywka jest takim papierkiem lakmusowym dyspozycji i mam nadzieję, że nasza forma ciągle rośnie, a to tym bardziej ważne bo już wchodzimy w fazę decydującą turnieju. Nasi rywale w ćwierćfinale – Niemcy – są drużyna bardzo doświadczoną z wieloma zawodnikami ogranymi w PlusLidze lub innych renomowanych klubach. Trzeba do poniedziałkowego pojedynku podejść jak do dotychczasowych, bardzo poważnie i z pełną koncentracją, a mówiąc inaczej – robić swoje.

Marcin Komenda, rozgrywający reprezentacji Polski: Mieliśmy cały mecz pod kontrolą, w każdej jego fazie i elemencie. Praktycznie nie pozostawiliśmy Hiszpanom przestrzeni na rozwinięcie skrzydeł, podjęcie równej walki. Z tego należy się tylko cieszyć, ale już skupiać na spotkaniu z Niemcami, bo to drużyna zdecydowanie lepsza od Hiszpanii i naszych wcześniejszych przeciwników. Powodzenie w poniedziałkowym spotkaniu zbliży nas istotnie do najważniejszego celu tych mistrzostw.

Michał Kubiak, przyjmujący reprezentacji Polski, kapitan: Kończy się pewien etap turnieju, ale nie kończą się mistrzostwa. Przed nami najważniejsza cześć rywalizacji. Przed nami jeszcze trzy mecze, najważniejsze potyczki, które chcemy wygrać i dotrzeć do finału, ale pamiętajmy w czwórce są już znakomite zespoły i poziom rywalizacji będzie bardzo wyrównany. Nie uciekajmy jednak zbyt daleko w przyszłość, bo jeszcze nie jesteśmy w półfinałach i trzeba się skupić na poniedziałku, na meczu o czwórkę z Niemcami.

Wilfredo Leon, przyjmujący reprezentacji Polski: Dziękuję za gratulacje. Co mogę powiedzieć? Wygraliśmy na 3:0, na początku mieliśmy trochę kłopotów, ale później wróciliśmy do naszej gry, co było dzisiaj bardzo ważne. Parliśmy do przodu i zwyciężyliśmy. Pojutrze mamy również bardzo ważny mecz i to jest bardzo istotne, że dzisiejsze spotkanie skończyliśmy w dobrych humorach.

źródło: pzps.pl
photo: Krawczyk.photo