Niemcy wyeliminowały dzisiaj Holandię i czekają na ćwierćfinałowego rywala, który zostanie wyłoniony podczas spotkania Polska – Hiszpania.

 Holandia – Niemcy 1:3 (17:25, 22:25, 32:30, 23:25)

Już od samego początku widoczna była przewaga podopiecznych Andrei Gianiego. Zarówno pierwszy, jak i drugi set padły łupem Niemców. Lukas Kampa miał duży wybór na rozegnaniu, natomiast u Holendrów słabo funkcjonowało lewe skrzydło oraz środek.

Trzecia odsłona dostarczyła kibicom najwięcej emocji. Wydawało się, że gospodarze pewnie wygrają seta i będą dalej walczyć o awans do ćwierćfinału. Roztrwonili jednak całą swoją przewagę, co skutkowało grą na przewagi. Ostatecznie po zaciętej walce udało im się obronić i wygrać partię do 30.

W czwartym secie podrażnieni Niemcy wyszli zdeterminowani by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Nie do zatrzymania na środku siatki był środkowy, Tobias Krick. Wygrali seta do 23 i w efekcie całe spotkanie.

Holandia: Ter Horst, Jorna, Plak, Abdel-Azis, Van Solkema, Parkinson, Andringa (libero) oraz Dronkers (libero), Keemink, Van Garderen, Van der Ent, Hoogendoorn, Ter Maat

Niemcy: Fromm, Krick, Schott, Boehme, Grozer, Kampa, Zenger (libero) oraz Kaliberda, Hirsch, Zimmermann