Biało-czerwoni bez najmniejszych problemów rozprawili się z reprezentacją Czarnogóry. Polacy przez cały mecz kontrolowali dzisiejsze starcie, nie pozwalając rywalom zbliżyć się punktów. Zagwarantowalismy sobie tym samym awans do kolejnej fazy Mistrzostw. 

Dzisiejszy mecz od samego początku ułożył nam się zgodnie z oczekiwaniami. Polacy sprawiali swoim rywalom olbrzymie problemy z przyjęciem zagrywki, dzięki czemu w znacznym stopniu utrudniliśmy im zdobywanie punktów. Polacy mogli za to wykazać się w kontrach, które okazywały się dla nas bardzo skuteczne. W dwóch kolejnych partiach nasi siatkarze nie forsowali tempa. Wykorzystując niedokładności po stronie rywali pewnie kroczyli ku zwycięstwu. Zawodnicy po przeciwnej stronie siatki starali się odwrócić losy meczu, nie zdołali jednak tego dokonać. Nawet kilka błędów po naszej stronie nie była w stanie nieco bardziej wyrównać szans pomiędzy Polakami, a Czarnogórcami.

Czarnogóra – Polska 0:3 (10:25, 17:25, 19:25)

Składy drużyn:

Czarnogóra: Gojko Cuk (3), Rajko Strugar (3), Vojin Cacic (L), Marko Bojic, Marko Vukasinovic (10), Ivan Jecmenica (2), Milos Culafic (2) oraz Bozidar Cuk (6), Blazo Milic (3)

Polska: Dawid Konarski (13), Marcin Komenda (1), Wilfredo Leon Venero (7), Damian Wojtaszek (L), Aleksander Śliwka (11), Mateusz Bieniek (4), Karol Kłos (7) oraz Artur Szalpuk (6), Jakub Kochanowski (3)

źródło: CEV, fot: KGPhoto