W drugim dniu Mistrzostw Europy mężczyzn w grupie C, rozgrywającej swoje mecze w Ljubljanie, do rywalizacji przystąpiły zespoły z Turcji, Macedonii, Białorusi oraz Rosji. Natomiast dzień odpoczynku przypadł Finom i gospodarzom turnieju – Słoweńcom.

Pierwsze starcie to pojedynek reprezentacji Turcji z siatkarzami z Macedonii Północnej. Już od pierwszego gwizdka sędziego podopieczni Nedima Osbeya zaczęli budować swoją przewagę (8:4), (17:11), którą utrzymali do końca premierowej odsłony, jednocześnie rozstrzygając ją na swoją korzyść. Początek kolejnej partii to zmienne prowadzenie obu zespołów, lecz konsekwentnie grający Turkowie w końcówce dopięli swego i doprowadzili do stanu 2:0 w meczu. Trzeci i jednocześnie ostatni set padł łupem tureckich siatkarzy, którzy zapisali na swoim koncie trzy punkty po bardzo dobrej grze przeciwko Macedończykom.

Macedonia Północna – Turcja 0:3 (20:25, 23:25, 13:25)

Reprezentacja Macedonii Północnej: Darko Angelovski (L), Gjorgi Gjorgiev, Risto Nikolov, Nikola Gjorgiev (9), Vlado Milev (6), Slave Nakov, Aleksandar Ljaftov (10), Aleksandar Milkov (1), Filip Despotovski (1), Filip Nikolovski (L), Ivan Andonov, Filip Madjunkov (5), Stojan Iliev, Vase Mihailov (1)

Reprezentacja Turcji: Selçuk Keskin (2), Batuhan Avci, Baturalp Burak Güngör (13), Izzet Ünver (2), Vahit Emre Savas, Arslan Eksi, Yiğit Gülmezoglu (7), Adis Lagumdzija (19), Oğuzhan Karasu (3), Faik Samed Günes, Metin Toy, Burak Mert (L), Doğukan Ulu (7), Volkan Döne (L)

Kolejny dzisiejszy pojedynek w grupie C rozpoczął się od niespodziewanego zwycięstwa Bułgarów w pierwszej partii. Rosjanom set zaczął wymykać się już od stanu 7:7 i w końcówce wzięli się za odrabianie strat (16:21), (22:23), lecz nie udało im się zakończyć tego seta na swoją korzyść. W następnych odsłonach meczu podopieczni Tuomasa Sammelvuo nie popełnili tych samych błędów, niemal nie oddając prowadzenia przeciwnikom. Tego spotkania siatkarze z Rosji z pewnością nie zaliczą do udanych, gdyż popełnili aż 35 błędów własnych.

Białoruś – Rosja 1:3 (25:23, 17:25, 22:25, 10:25)

Reprezentacja Białorusi: Andrei Radziuk, Siarhei Antanovich (1), Siarhei Busel (5), Viachaslau Shmat, Stanislau Zaborouski (L), Ilya Burau, Kanstantsin Tsiushkevich, Radzivon Miskevich (1), Viachaslau Charapovich (9), Pavel Kuklinski (11), Aliaksei Kurash, Maksim Marozau (1), Artur Udrys (11), Raman Aplevich (L)

Reprezentacja Rosji: Artem Volvich, Anton Karpukhov, Dmitrii Volkov, Anton Semyshev (12), Ivan Iakovlev (10), Alexander Butko (2), Dmitriy Muserskiy (16), Victor Poletayaev (16), Evgenii Andreev (L), Maxim Mikhailov, Egor Kliuka (12), Iliyas Kurkaev, Igor Kobzar, Valentin Golubev (L)

źródło: oprac.własne/fot: CEV