Polacy po raz kolejny w tym sezonie okazali się lepsi od reprezentacji Francji. Biało-czerwoni pokonali swoich rywali w trzech setach i brązowe medale zawisną na szyjach naszych siatkarzy!

Dwie początkowe partie miały dość podobny przebieg. Lepiej rozpoczęli je Francuzi, którzy wykorzystując naszą niedokładność w przyjęciu wypracowywali sobie przewagę. W dalszej części setów Polacy jednak pokazywali, że nie zamierzają łatwo oddać swojej szansy na medal. Dobrze radzili sobie choćby w bloku, częstując naszych rywali kilkoma efektownymi “czapami”. Również nasza zagrywka fragmentami przynosiła nam korzyści, co w ostatecznym rozrachunku złożyło się na sukces. W trzecim secie Polacy dość szybko wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Każda kolejna zakończona przez naszych zawodników akcja, kończyła się wzajemną radością. Napędzało to Biało-czerwonych do kolejnych punktowych zdobyczy i do końcowego sukcesu w postaci brązowych medali Mistrzostw Europy.

Francja – Polska 0:3 (24:26, 22:25, 21:25)

Składy drużyn:

Francja: Benjamin Toniutti, Earvin Ngapeth (18), Kevin Le Roux (3), Stephen Boyer (6), Nicolas Le Goff (4), Trévor Clevenot (13), Jénia Grebennikov (L) oraz Jean Patry, Kévin Tillie, Antoine Arthur Fabien Brizard, Thibault Rossard, Barthélémy Chinenyeze (1)

Polska: Piotr Nowakowski (5), Maciej Muzaj (8), Wilfredo Leon Venero (18), Damian Wojtaszek (L), Fabian Drzyzga (2), Michał Kubiak (14), Mateusz Bieniek (6) oraz Dawid Konarski, Marcin Komenda, Paweł Zatorski (L)

źródło: CEV, fot. Krawczyk.photo