Za nami pierwszy pojedynek Polaków na Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni pokonali Estonię 3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17). Jeden z naszych reprezentantów – Artur Szalpuk, po meczu powiedział kilka słów na temat swojego zdrowia i podsumował pierwszy dzień w Holandii.

Mistrzowie świata od zwycięstwa rozpoczęli udział w Mistrzostwach Europy. Turniej tym razem rozgrywany jest w czterech krajach – we Francji, w Belgii, Słowenii oraz Holandii. Podopieczni Vitala Heynena po wyrównanym meczu pokonali dzisiaj reprezentację Estonii 3:1. Polacy tylko w końcówce drugiego seta pozwolili rywalom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Myślę, że podstawowy skład Estonii zagrał bardzo fajne spotkanie. Uważam, że im więcej meczów będziemy grali, tym będziemy w lepszej dyspozycji. Przypomnę tylko, że na poprzedniej imprezie, też w meczu otwarcia, wygraliśmy 3:1. Potem wszystko szczęśliwie się dla nas zakończyło – powiedział zawodnik

Artur Szalpuk w ostatnim czasie zmagał się z pewnymi problemami zdrowotnymi. Udało mu się wrócić do zdrowia tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy i miał okazję zaprezentować się dzisiaj na boisku. Zdobył dla polskiej drużyny aż 23 punkty, atakując ze skutecznością 68%. Przyjęcie również było na wysokim poziomie – 74% pozytywnego i 42% perfekcyjnego.

Czuję się bardzo dobrze. Staram się wykorzystywać swoje szanse. Cieszę się bardzo, że udało mi się dzisiaj zagrać całe spotkanie. Naprawdę dobrze się czuję. Spędziłem dużo czasu, żeby się odbudować. W końcu mogę powiedzieć, że wszystko jest dobrze – wyznał mistrz świata.

Reprezentacja Polski po raz kolejny raz mogła liczyć na głośny doping polskich kibiców, którzy licznie wypełnili trubuny Ahoy Sport & Exhibition Centre w Rotterdamie.

Atmosfera była świetna. Na meczu było mnóstwo naszych kibiców, a także estońskich. Bardzo przyjemnie grało się mecz przy takim dopingu – podsumował przyjmujący reprezentacji Polski.

Drugi mecz w fazie grupowej Polacy rozegają w niedzielę. Przeciwnikiem Biało-czerwonych będzie Holandia. Początek meczu o godzinie 16.00.

źródło: pzps.pl

photo: Magdalena Gajek