Biało-czerwone pokonały reprezentację Niemiec i są już pewne awansu do półfinału Mistrzostw Europy. Dzisiejsze starcie dostarczyło wielu emocji, na szczęście wszystko zakończyło się po naszej myśli i to Polki zagrają o medale europejskiego czempionatu! Nasza drużyna w starciu o finał zmierzy się z Turczynkami.

Polska – Niemcy 3:2 (22:25, 25:16, 25:19, 17:25, 15:11)

Dzisiejszy mecz rozpoczął się od efektownych wymian na skrzydłach po obu stronach siatki. Polki wypracowały sobie niewielką przewagę, którą niestety poprzez kilka błędów i nieskończonych akcji, straciły. Niestety po nerwowej końcówce lepsze okazały się Niemki. Biało-czerwone podrażnione niewykorzystanymi szansami w premierowej odsłonie już na początku drugiego seta wypracowały sobie znaczącą przewagę. Ogromna w tym zasługa naszej przyjmującej Magdaleny Stysiak, która swoimi fantastycznymi zagrywkami siała zamęt po przeciwnej stronie siatki. Polki dzięki temu mogły blokować wyprowadzane przez Niemki akcje. Ogromna przewaga pozwoliła nam bezpiecznie dowieźć korzystny wynik do końca seta. Dobra postawa Polek w polu serwisowym utrzymała się również w trzeciej partii. Polki dobrze radziły sobie także w przyjęciu i ataku. Co prawda pod koniec seta mieliśmy mały przestój, jednak dość szybko udało się opanować sytuację i również w tym secie odnieść zwycięstwo. Rywalizacja wyrównała się w czwartej partii. Polki nie były już tak groźne w ofensywie, co przełożyło się na lepszy dla naszych rywalek wynik. do tego dołożyliśmy parę prostych błędów i w końcowej fazie seta sytuacja zrobiła się dla nas bardzo niekomfortowa. Spore niedokładności i nieskończone akcje nie pozwoliły nam odrobić strat, przez co musieliśmy zagrać tie-breaka. Już od pierwszych piłek decydującej partii m.in. Magdalena Stysiak wróciła do swojej niezwykle skutecznej zagrywki, która dawała nam łatwe punkty. Kilkupunktowa przewaga pozwoliła nam doprowadzić do końcowego triumfu i awansu do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy.

Składy drużyn:

Polska: Malwina Smarzek-Godek (21), Joanna Wołosz (3), Natalia Mędrzyk (16), Magdalena Stysiak (22), Klaudia Alagierska (6), Agnieszka Kąkolewska (9), Maria Stenzel (L) oraz Martyna Grajber, Paulina Maj-Erwardt, Aleksandra Wójcik (2), Katarzyna Zaroślińska-Król, Marlena Kowalewska

Niemcy: Denise Hanke (7), Jana Franziska Poll (6), Jennifer Geerties (10), Louisa Lippmann (16), Marie Schoelzel (14), Anna Pogany (L), Camilla Weitzel (4) oraz Pia Kästner (1), Kimberly Drewniok (3), Lina Alsmeier (1), Lena Stigrot (6), Ivana Vanjak (1), Lisa Gründing (8)

źródło: CEV, fot.: Katarzyna Kozłowska