Szósty dzień Mistrzostw Europy kobiet w grupie D przebiegł spokojnie. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:0. Punkty powędrowały do reprezentacji Rosji i Niemiec. Poniżej podsumowanie dnia w Bratysławie.

Pierwsze starcie tego dnia było między reprezentacją Rosji a Hiszpanii. Początek należał do drużyny z Rosji (9:5), która budowała przewagę przez całego seta i mimo prób Hiszpanek wyrównania wyniku, to Rosjanki z dziesięciopunktową przewagą wygrały tą parię.

Druga część meczu wyglądała podobnie do pierwszej (9:5). Reprezentacja Hiszpanii dotrzymywała poziomu Rosjankom, jednak to one, dzięki dobrej zagrywce, zdobyły sześć punktów w serii i tymsamym prowadziły w meczu 2:0.

W trzecim secie to drużyna z Hiszpanii wzięła górę (11:14), mimo początkowego prowadzenia Rosjanek. Po wyrównaniu wyniku (16:16) Hiszpanki wyszły na prowadzenie ale lepsze przygotowanie gry Rosjanek, pozwoliło im na wygranie tego seta, jak i całego meczu.

Rosja – Hiszpania (25:15, 25:19, 25:22)

Skład Rosji: Lazarenko Angelina (1), Efimova Ekaterina (3), Chikrizova Daria (L), Koroleva Irina (6), Romanova Tatiana (7), Goncharova Nataliya (8), Galkina Alla (L), Kurilo Margarita (11), Startseva Evgeniya (13), Fetisova Irina (14), Voronkova Irina (16), Parubets Kseniia (18), Khaletskaia Mariia (19), Lazareva Anna (26)

Skład Hiszpanii: Berbel Aina (1), Corral Bouza Maria Jose (2), Rivero Jessica (4), Sanchez Alba (L), De Blas Alicia (6), Elizaga Sofia (7), Castellano Lucreica (10), Caro Gracia Mabel (11), Gonzalez Helia (13), Priante Frances Ariadna (14), Segura Maria (16), Escamilla Ana (17), Llabres Patricia (L), Montoro Raquel (20)

Kolejne spotkanie, między Niemcami a Białorusią, również skończyło się po trzech setach. Górę od samego początku wzięły Niemki które prowadziły 10:2. To one przez większość pojedynku zbierały punkty i wygrały pierwszą partię 25:10.

Drugi set zaczął się wyrównanie (4:4), jednak po pierwszej przerwie technicznej to znowu Niemki wyszły na prowadzenie (19:13) i zakończenie tego seta na ich korzyść było formalnością.

Trzecia partia była bardzo podobna do pierwszej. Reprezentacja Niemiec zaczęła od wysokiego prowadzenia (6:1) które później utrzymywało się w trakcie pojedynku. Ten mecz zdecydowanie należał do Niemek i to one wygrały mecz 3:0.

Niemcy – Białoruś 3:0 (25:10, 25:15, 25:15)

Skład Niemiec: Kastner Pia (2), Hanke Denise (3), Poll Jana Franziska (5), Geerties Jennifer (6), Drewniok Kimberly (8), Alsmeier Lina (9), Stigrot Lena (10), Lippmann Louisa (11), Schoelzel Marie (14), Bock Linda (L), Pogany Anna (L), Vanjak Ivana (19), Weitzel Camilla (21), Grunding Lisa (22)

Skład Białorusi: Kastsiuchyk Vera (1), Stoliar Nadzeya (3), Kalinouskaya Hanna (4), Klimovich Vera (5), Harelik Anastasiya (6), Fedarynchyk Alena (L), Sakolchyk Katsiaryna (8), Ilyuta Alina (9), Pauliukouskaya Volha (L), Klimets Hanna (11), Kananovich Anastasiya (14), Markevich Tatsiana (15), Shash Anastasiya (17), Miniuk Yuliya (18)