Za nami szósty dzień na Mistrzostwach Europy kobiet. Reprezentacje z Azerbejdżanu, Estonii, Chorwacji i Węgier zmierzyły się w dzisiejszych pojedynkach. Tie-break w pierwszym spotkaniu i trzy punkty dla Chorwatek – tak wyglądał dzisiejszy dzień. Poniżej podsumowanie meczów w Budapeszcie.

Pierwszy pojedynek tego dnia między Azerbejdżanem a Estonią był aż pięciosetowym pojedynkiem. Początek meczu rozpoczął się bardzo wyrównanie (9:9). Sześć punktów przewagi, które zdobyła później reprezentacja Azerbejdżanu, pozwoliła im na wygraną w pierwszej partii.

Drugi set zaczął się na korzyść Azerbejdżanek (5:1), szybko jednak ta przewaga stopniała (9:9) i od tego momentu to Estonki wyszły na prowadzenie, kontrolując przebieg gry (11:19). Dzięki temu to właśnie one zwyciężyły kolejną partię.

W trzeciej części meczu to reprezentacja Estonii podtrzymywała swoją passę i prowadziła 3:8. Po pierwszej przerwie technicznej to jednak Azerbejdżanki zaczęły wyrównywać wynik (11:11) a później walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie partia była na korzyść reprezentacji z Azerbejdżanu która wygrała 25:22 i prowadziła w spotkaniu 2:1.

Czwarty set był zdecydowanie walką o każdy punkt. Od początku obie drużyny wzbiły się na wyżyny i pokazywały swoje najlepsze strony. W połowie partii to jednak Estonki, dzięki dobrej zagrywce, wyszły na prowadzenie która poprowadziła ich do wygranej i dała szansę na przedłużenie spotkania i walkę o wygraną.

Tie-break był pod kontrolą reprezentacji Azerbejdżanu (6:2). Mimo wyrównania wyniku (8:8), od tego momentu to głównie Azerbejdżanki zdobywały punkty i wygrały cały mecz 3:2.

Azerbejdżan – Estonia 3:2 (25:20, 18:25, 25:22, 22:25, 15:11)

Skład reprezentacji Azerbejdżanu: Azimova Yana (2), Odina Aliyeva (5), Ayshan Abdulazimova (6), Olena Hasanova (7), Yelyzaveta Samadova (8), Bezsonova Anastasyia (9), Krystsina Yagubova (14), Polina Rahimova (17), Alishanova Shafagat (18), Bayaz Aliyeva (L), Azizova Marharyta (20), Kiryliuk Maryia (22)

Skład reprezentacji Estonii: Nette Peit (1), Kaisa Bathmatsev (2), Julija Monnakmae (3), Kristiine Miilen (4), Liis Kullerkann (5), Eliise Hollas (7), Eliisa Peit (8), Anu Ennok (9), Hanna Pajula (10), Kertu Laak (11), Kristi Nolvak (L), Ingrid Kiisk (14), Kristel Moor (15), Nathalie Anett Haidla (L)

Początek drugiego meczu między Chorwacją a Węgrami zaczął się wyrówananie (7:7). Po pierwszej przerwie technicznej Chorwatki szybko wyszły na prowadzenie (13:9) i przez reszte seta trzymały się tej czteropunktowej przewagi a z czasem nawet ją powiększały (21:15). To pozwoliło im wygrać pierwszą partię.

Drugi set od razu był na korzyść Chorwacji (7:3). Sześciopunktowa przewaga którą zbudowały gwarantowała im spokojne przejście przez tą część meczu. Na koniec Węgierki pokazały swoje dobre strony i wyrównały wynik (21:21). Mimo niesamowitej gry gospodarzy to drużynie z Chorwacji udało się zwyciężyć i prowadziła już 2:0.

Trzecia partia zaczęła się pozytywnie dla reprezentacji z Węgier (7:11). Podopieczne De Branta kontrolowały mecz i miały piłkę po swojej stronie (17:20). Końcówka była pasjonująca. Obie drużyny były niesamowicie zawzięte i walczyły o punkty (26:26). Ostatecznie, mimo niesamowitej walki ze strony Węgierek, to reprezentacja Chorwacji wygrała tego seta jak i cały pojedynek.

Chorwacja – Węgry 3:0 (25:20, 25:23, 35:33)

Skład reprezentacji Chorwacji: Rene Sain (L), Nika Stanovic (2), Bozana Butigan (4), Nikolina Bozicevic (L), Lucija Mlinar (9), Matea Ikic (10), Sanja Popowić-Gamma (11), Beta Dumancic (12), Samanta Fabris (13), Martina Samadan (14), Bernarda Brcic (15), Lea Deak (17), Karla Klaric (18)

Skład reprezentacji Węgier: Greta Szakmary (1), Toth Fruzsina (L), Molcsanyi Rita (L), Gyimes Zsofia (6), Renata Sandor (7), Talas Zsuzanna (8), Dekany Bernadett (9), Torok Kata (11), Nemeth Anett (14), Bokorne Liliom Rita (15), Nagy Eszter (16), Bleicher Reka (17), Pekarik Eszter Anna (18), Miklai Zsanett (22)