Za nami czwarty dzień rywalizacji w Budapeszcie. Reprezentacja Holandii potrzebowała niewiele ponad godzinę, aby pokonać Chorwatki i zapisać na swoim koncie kolejne trzy punkty. Po podobnym czasie zakończył się także drugi mecz, w którym siatkarki z Azerbejdżanu były lepsze od gospodyń turnieju grupy C.

W pierwszym spotkaniu zmierzyła się drużna z Holandii i Chorwacji. Podopieczne trenera Morrisona już od samego początku dyktowały warunki w meczu. W pierwszych dwóch setach Chorwatki nie przekroczyły granicy dwudziestu punktów. Ciekawsza była jedynie trzecia partia, ale i w niej szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły zawodniczki z Holandii. Jednym z atutów drużyny zwycięskiej była na pewno skuteczność w ataku (50%), Holenderki były także lepsze w bloku (stosunek 11:7). Najwięcej punktów w meczu zdobyła zawodniczka z Holandii – Nika Daalderop (15).

Holandia – Chorwacja 3:0 (25:16, 25:18, 25:23)

Składy zespołów:

Holandia: Celeste Plak (14), Robin de Kruijf (14), Maret Balkestein-Grothues (1), Laura Dijkema (3), Nika Daalderop (15), Nicole Koolhaas (7), Myrthe Schoot (L) oraz Julien Lohuis i Anne Buijs (3)

Chorwacja: Lucija Mlinar (9), Beta Dumancic (3), Samanta Fabris (10), Martina Samadan (9), Bernarda Brcic, Karla Klaric (12), Rene Sain (L) oraz Bozana Butigan (1), Sanja Popović-Gamma (2), Lea Deak i Nikolina Bozicevic (L)

Drugi mecz zaplanowany na dzisiaj też zakończył się wynikiem 3:0.  Gospodynie nie miały argumentów, aby wygrać chociaż seta w pojedynku z siatkarkami z Azerbejdżanu, a w drugiej odsłonie udało im się zdobyć zaledwie 15 „oczek”. Zawodniczką, która zdobyła najwięcej punktów była Polina Rahimova, która punktowała 22 razy dla zwycięskiej ekipy, z czego trzy to asy serwisowe. Wśród gospodyń wyróżniała się Greta Szakmary (13).

Węgry – Azerbejdżan 0:3 (21:25, 15:25, 22:25)

Składy zespołów:

Węgry: Greta Szakmary (13), Renata Sandor (3), Zsusanna Talas (2), Anett Nemeth (10), Eszter Nagy. Eszter Anna Pekarik (3), Rita Molcsanyi (L) oraz Zsofia Gyimes (4), Bernadett Dekany, Kata Torok (5), Rita Bokorne Liliom (5) i Reka Bleicher

Azerbejdżan: Odina Aliyeva (10), Ayshan Abdulazimova (5), Olena Hasanova (12), Yelyzaveta Samadova (8), Krystsina Yagubova (1), Polina Rahimova (22), Bayaz Aliyeva (L) oraz Yana Azimova, Anastasiya Bezsonova, Shafagat Alishanova i Marharyta Azizova

oprac. własne
źródło, fot. CEV