#EuroVolleyM2017: Skład reprezentacji Włoch

Już za cztery dni rozpoczyna się LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Trenerzy odkrywają więc karty przed tym turniejem. Dziś “czternastkę” na mistrzostwa Europy powołał trener Włochów, Gianlorenzo Blengini. 

Reprezentacja Włoch zagra w Polsce bez dwóch największych gwiazd. W tym sezonie przerwę od kadry zrobił sobie Osmany Juantorena, a z powodu głośnej afery z butami na mistrzostwach Europy zabraknie też Ivana Zaytseva. Azzurri musieli sobie radzić bez swoich czołowych siatkarzy już wcześniej, podczas Ligi Światowej. Turnieju tego zdecydowanie nie mogą jednak zaliczyć do udanych – z dorobkiem dwóch wygranych i dziesięciu porażek zajęli ostatnie miejsce w pierwszej dywizji “światówki”. Przed mistrzostwami Europy Włosi rozegrali zaś sparingi z Holandią i Słowenią, szlifując formę na imprezę docelową. Po tych spotkaniach selekcjoner Italii, Gianlorenzo Blengini, wybrał czternastu siatkarzy, którzy wystąpią na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

– Decyzja, która została podjęta jest efektem rotacji, jakich dokonywałem w czterech meczach towarzyskich przeciwko reprezentacji Słowenii i Holandii, ale też długiej pracy w Cavalese. Przeanalizowałem informacje zwrotne, jakie otrzymywałem od każdego zawodnika. Mieliśmy czas na ocenę poszczególnych graczy, uwzględniając przy tym wszystkie aspekty. Ostatecznie zdecydowałem się postawić na czterech środkowych mających doświadczenie z gry podczas igrzysk olimpijskich – powiedział Blengini.

Włosi na mistrzostwach Europy rywalizować będą w grupie B. W szczecińskiej hali Azoty wicemistrzowie olimpijscy zmierzą się z Niemcami, Czechami i Słowacją.

Skład reprezentacji Włoch na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017:

Rozgrywający: Simone Giannelli, Luca Spirito

Atakujący: Giulio Sabbi, Luca Vettori

Środkowi: Simone Buti, Daniele Mazzone, Matteo Piano, Fabio Ricci

Przyjmujący: Oleg Antonov, Iacopo Botto, Filippo Lanza, Luigi Randazzo

Libero: Fabio Balaso, Masimo Colaci

źródło: plusliga.pl, fot: FIVB

Facebook Comments