Już za cztery dni rozpoczyna się LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Trenerzy odkrywają więc karty przed tym turniejem. Dziś “czternastkę” na mistrzostwa Europy powołał trener Włochów, Gianlorenzo Blengini. 

Reprezentacja Włoch zagra w Polsce bez dwóch największych gwiazd. W tym sezonie przerwę od kadry zrobił sobie Osmany Juantorena, a z powodu głośnej afery z butami na mistrzostwach Europy zabraknie też Ivana Zaytseva. Azzurri musieli sobie radzić bez swoich czołowych siatkarzy już wcześniej, podczas Ligi Światowej. Turnieju tego zdecydowanie nie mogą jednak zaliczyć do udanych – z dorobkiem dwóch wygranych i dziesięciu porażek zajęli ostatnie miejsce w pierwszej dywizji “światówki”. Przed mistrzostwami Europy Włosi rozegrali zaś sparingi z Holandią i Słowenią, szlifując formę na imprezę docelową. Po tych spotkaniach selekcjoner Italii, Gianlorenzo Blengini, wybrał czternastu siatkarzy, którzy wystąpią na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017.

– Decyzja, która została podjęta jest efektem rotacji, jakich dokonywałem w czterech meczach towarzyskich przeciwko reprezentacji Słowenii i Holandii, ale też długiej pracy w Cavalese. Przeanalizowałem informacje zwrotne, jakie otrzymywałem od każdego zawodnika. Mieliśmy czas na ocenę poszczególnych graczy, uwzględniając przy tym wszystkie aspekty. Ostatecznie zdecydowałem się postawić na czterech środkowych mających doświadczenie z gry podczas igrzysk olimpijskich – powiedział Blengini.

Włosi na mistrzostwach Europy rywalizować będą w grupie B. W szczecińskiej hali Azoty wicemistrzowie olimpijscy zmierzą się z Niemcami, Czechami i Słowacją.

Skład reprezentacji Włoch na LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017:

Rozgrywający: Simone Giannelli, Luca Spirito

Atakujący: Giulio Sabbi, Luca Vettori

Środkowi: Simone Buti, Daniele Mazzone, Matteo Piano, Fabio Ricci

Przyjmujący: Oleg Antonov, Iacopo Botto, Filippo Lanza, Luigi Randazzo

Libero: Fabio Balaso, Masimo Colaci

źródło: plusliga.pl, fot: FIVB