Niepokojące wieści z obozu reprezentacji Polski. Podczas jednego z treningów urazu doznał środkowy biało-czerwonych, Mateusz Bieniek. Kontuzja może go wykluczyć z udziału w mistrzostwach Europy. Do drużyny w ramach zastępstwa zostanie włączony Andrzej Wrona.

O urazie 23-latka wypowiedział się lekarz kadry, Jan Sokal. – Nastąpiło uszkodzenie drugiego stopnia więzadła skokowo-strzałkowego przedniego, uszkodzenie mięśnia prostownika długiego palców i troczka prostowników. Uraz jest bolesny, Mateusz porusza się samodzielnie. Najbliższe 48 godzin przybliży nas do decyzji o jego występie na mistrzostwach. Trwa rehabilitacja w Spale – wyjaśnia.

Odniesiona kontuzja uniemożliwia Bieńkowi udział w zajęciach. W związku z tym jutro w Spale pojawi się Andrzej Wrona, który na najbliższych treningach – i być może na mistrzostwach Europy – zastąpi środkowego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Ferdinando De Giorgi ostateczny skład reprezentacji Polski na EUROVOLLEY POLAND 2017 poda najprawdopodobniej podczas środowej odprawy technicznej.

źródło: pzps.pl