Jak podkreśla marszałek województwa, Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 było świetną formą promocji poprzez sport. Turniej dostarczył organizatorom sporo radości – Mazury po raz kolejny gościły u siebie światową markę.

fivb.org

Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego zauważył, że nowe miejsce zawodów niosło za sobą obawy o logistykę, jednak organizatorzy odnieśli duży sukces. Udało się utrzymać imprezę na światowym poziomie: – Organizatorzy bardzo dobrze przemyśleli to, co w tutejszej infrastrukturze jest już gotowe i wkomponowali w to boiska, poszczególne strefy, wszystkiego rodzaju elementy zabezpieczenia turnieju. Finalnie wyszło lepiej niż można to było sobie wyobrazić.

Marszałek podkreślił, że siatkówka, również plażowa, zawsze była bardzo ważna dla regionu. To stąd  wywodzą się znakomici zawodnicy, Warmia i Mazury to znakomite miejsce do gry w siatkówkę. – To jest region stworzony do tego typu dyscypliny, która pokazuje piękno naszych jezior, lasów zieleni – piasek można przywieźć wszędzie, natomiast krajobrazu, tego otoczenia, terenu w żaden sposób skopiować się nie da (…). Myślę, że będziemy chcieli utrzymać ten turniej na takim samym, nawet wyższym poziomie, żeby z jednej można było rozwijać tę dyscyplinę sportu, a z drugiej promować Warmię i Mazury – podsumował Brzezin.