W grupie A Australijczycy w Adelaide podejmowali Włochów. Spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych Mauro Berruto. „Wciąż mamy wiele rzeczy do wykonania, ale z odpowiednią postawą możemy zrobić wszystko.” – przyznaje szkoleniowiec.

fivb.org

We włoskiej drużynie aż sześciu zawodników debiutowało w tak ważnym turnieju międzynarodowym. W hali w Adelaide czuli się niemal, jak u siebie w domu okazując się zbyt silnymi dla Australijczyków. – Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, pokazali, że mają odpowiednie nastawienie na boisku zarówno podczas dobrych, jak i złych momentów. Mieliśmy dużo wzlotów i upadków, więc musimy szczególnie zwrócić uwagę na pewne umiejętności. Wciąż mamy wiele rzeczy do wykonania, ale z odpowiednią postawą możemy zrobić wszystko. – powiedział Mauro Berruto po wygranym meczu.

– Jesteśmy zadowoleni z naszych młodych graczy, którzy dzisiaj debiutowali, przeżyli dzień, którego nigdy nie zapomną. Jednak jutrzejszy dzień będzie ważniejszy od dzisiejszego. – dodaje Dragan Travica.

Reprezentacja Australii miała nadzieję, że będzie w stanie pokonać Włochów, którzy mieli w swoich szeregach tylu debiutantów. W meczu otwierającym zmagania w Lidze Światowej dla obu zespołów, po stronie gospodarzy pojawiło się zbyt dużo błędów i one nie pozwoliły drużynie Roberto Santilli’ego utrzymać tempa narzuconego przez rywali. Mecz zakończył się w czterech setach. – To nie była idealna gra, jednak pierwszy mecz zawsze jest trudny. Spodziewaliśmy się, że zagramy z mniejszą ilością błędów, ale tego dokonali Włosi. Straciliśmy kilka prostych sytuacji, z którymi powinniśmy sobie poradzić. Dzisiaj mogliśmy zobaczyć, że różnica pomiędzy tymi dwoma drużynami nie jest duża. – przyznaje szkoleniowiec Australijczyków.

– Ogólnie jestem zadowolony z całej drużyny, ale zawiedziony z moim występem. Straciliśmy koncentrację i nieco osiedliśmy, jednak zdołaliśmy wrócić do walki utrudniając grę Włochom. – kończy Thomas Edgar.