Wtorkowe spotkanie GKS-u Katowice i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zakończyło się po trzech setach. Kędzierzynianie nie pozwolili rywalom nawet na zbliżenie się do granicy dwudziestu punktów w żadnej z trzech partii. – Myślę, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu było to, że wywarliśmy na rywalach dużą presję zagrywką – komentował w rozmowie z naszym portalem atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Maurice Torres.

We wtorek w katowickim spodku zgromadziło się ponad 4 tysiące kibiców. Nie byli oni jednak świadkami emocjonującego pojedynku. Kędzierzynianie już na początku meczu narzucili swój styl gry, a gospodarze nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na wyrównaną walkę z mistrzami Polski. Maurice Torres był najlepiej punktującym zawodnikiem tego meczu – zapisał na swoim koncie 17 „oczek”. – Myślę, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu było to, że wywarliśmy na rywalach dużą presję zagrywką i skutecznym atakiem. Dzięki temu mogliśmy postawić rywali w trudnej sytuacji w czasie tego meczu – mówił atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski 4 punkty zdobyli bezpośrednio z zagrywki, a pomylili się 10 razy.  Z kolei katowiczanie popełnili  3 błędy więcej niż przeciwnicy, a punktowali tym elementem tylko raz.

Kędzierzynianie są nadal jedynym niepokonanym zespołem na ligowych parkietach. – Nie spodziewałem się aż tak dobrego rozpoczęcia sezonu. Jesteśmy zadowoleni z naszego wyniku i chcemy kontynuować dobrą grę – przyznał zawodnikKolejnym przeciwnikiem mistrzów kraju będzie Espadon Szczecin. – W zespole ze Szczecina występuje wielu zdolnych i dobrych graczy. To może być ciężki mecz, szczególnie dlatego, że zagramy na ich terenie. Spróbujemy w piątek zrobić to samo, co zrobiliśmy dzisiaj przeciwko drużynie z Katowic – zapowiedział.

Niedawno odbyło się losowanie grup tegorocznej Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie znajdują się w grupie E – w fazie grupowej siatkarze Andrei Gardiniego zagrają z Diatec Trentino, Arkasem Izmir oraz Noliko Maaseik. – Nasza grupa w Lidze Mistrzów jest na pewno dobra i nie będą to łatwe rozgrywki. Damy z siebie wszystko, żeby wyjść z grupy i awansować do kolejnej rundy. Naszym głównym celem jest zakończenie fazy grupowej na jak najwyższej pozycji. Musimy po prostu skupić na wygrywaniu poszczególnych spotkań – przyznał atakującyZAKSA Kędzierzyn-Koźle w grudniu zagra także w Klubowych Mistrzostwach Świata. Mistrz Polski rozegra spotkania w grupie A, gdzie ich przeciwnikami będą Cucine Lube Civitanova, Sada Cruzeiro i Sarmayeh Bank. – Ten turniej dla nas na pewno dużym wyzwaniem – mamy w grupie przecież jedne z najlepszych drużyn na świecie. Nie mogę się już doczekać – pierwszy raz wezmę udział w takich rozgrywkach – zakończył Maurice Torres.

inf. własna