Radość i smutek mieszały się ze sobą na pomeczowej konferencji po pierwszym półfinale dywizji 3 pomiędzy Czarnogórą i Chinami.

fivb.org

Xie Guochen, trener reprezentacji Chin:

Próbowaliśmy dać z siebie wszystko, ale nie wykorzystaliśmy szansy, jaką mieliśmy. Myślę, że byliśmy zbyt zdenerwowani i za mało skoncentrowani na dzisiejszym meczu. Wielka szkoda, ale musimy zaakceptować wynik. Mamy wielu młodych zawodników i oni grają międzynarodowy turnieju po raz pierwszy w swojej karierze. To dla nich wspaniałe doświadczenie. Będziemy walczyć o brąz.

Shuai Jiao, kapitan reprezentacji Chin:

Przeciwnik zagrał dużo lepiej od nas. My popełniliśmy zbyt wiele błędów, powinniśmy więcej uwagi poświęcić szczegółom, ale tego nie zrobiliśmy.

Marko Vukasinovic, zawodnik reprezentacji Czarnogóry:

To niesamowite uczucie. Atmosfera podczas meczu była niesamowita i bardzo nam się to podobało. To był najważniejszy mecz w naszej historii i zagraliśmy naprawdę dobrze. Chciałem pogratulować przeciwnikowi, zagrali bardzo dobrze na zagrywce i w ataku, ale my skupialiśmy się na swojej siatkówce, graliśmy jako drużyna i byliśmy pewni siebie od samego początku. Bardzo się cieszymy, to zwycięstwo wiele dla nas znaczy. Nikt nie spodziewał się, że będziemy w finale w debiucie w Lidze Światowej.

Slobodan Boskan, trener reprezentacji Czarnogóry:

Zaczęliśmy bardzo dobrze, szczególnie w pierwszym secie. Cieszy mnie w jaki sposób graliśmy w drugiej partii, zmieniliśmy swoją grę, ponieważ przegrywaliśmy sześcioma punktami. Dla nas to nowe doświadczenie grać w półfinale Ligi Światowej. Może mecz nie był miły dla oka, ponieważ było wiele błędów, ale wygraliśmy i bardzo mnie to cieszy.