Novi Sad, Serbia, 26 czerwca 2015. Serbia pokonała Włochy 3-1 (25-23, 25-20, 25-27, 25-21), w Nowym Sadzie. Poniżej prezentujemy pomeczowe wypowiedzi trenerów i zawodników obydwu drużyn.

Nikola Grbić, trener Serbii: Pokonaliśmy naszych bezpośrednich rywali, i jestem bardzo zadowolony. Włoski zespół jest dobrze zorganizowany. Mauro Berutto wystawił swoich najlepszych zawodników. Wszyscy faceci, którzy grali dzisiaj wnieśli swój wkład. Każdy z nich zagrał bardzo dobrze. Sądzę, że jesteśmy na dobrej drodzę.

Mauro Berutto, trener Włoch: Graliśmy dobrze w niektórych momentach, ale w dwóch setach straciliśmy o dwa punkty za dużo. Musimy popracować nad końcówkami. Jesteśmy blisko, ale jeszcze wiele przed nami.

Marko Podrascanin, Serbia: Zarówno my, jak i nasi fani są zadowoleni z tego zwycięstwa. Zagraliśmy bardzo dobrze. Zrobiliśmy kilka niepotrzebnych błędów w mecie trzeciego seta, ale pokazaliśmy w czwartym, że jesteśmy poważnym zespołem, który wie, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dragan Travica, kapitan Włoch: Po tym jak przegraliśmy dwa sety, zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przedłużyć pobyt w meczu i udało nam się wygrać trzecią partię. Jednak dzisiaj Serbii była lepsza i zasłużyła na zwycięstwo. Musimy popracować nad niektórymi elementami naszej gry. Gratulacje dla Serbii!