Na zakończenie V Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów naprzeciw siebie stanęli ośmiokrotni mistrzowie Polski PGE Skra i Legia Warszawa. Z konfrontacji multimedalistów (oba zespoły mają w sumie 39 zdobytych medali w krajowych rozgrywkach) zwycięsko wyszli bełchatowianie, którzy pewnie wygrali 3:0.

Rywalizacja z uznanym przeciwnikiem to kontynuacja poprzednich Zlotów. W 2013 r. PGE Skra zagrała z CBL Polonią Londyn, a w roku ubiegłym do Bełchatowa przyjechał Arkas Izmir. Tym razem start nowego sezonu poprzedziło spotkanie z warszawską Legią. Dla sympatyków żółto-czarnych była to pierwsza okazja, aby zobaczyć cały zespół. Legia to wielkie sukcesy i wielkie nazwiska, które przypominają kibicom o czasach świetności warszawskiej siatkówki, przede wszystkim w latach 60. i 80. Na przestrzeni wielu lat, barw klubu ze stolicy bronili m. in.: Tomasz Wójtowicz, Edward Skorek, Alojzy Świderek, Wojciech Drzyzga, Grzegorz Wagner, Jakub Bednaruk, Robert Prygiel oraz obecni siatkarze PGE Skry Andrzej Wrona i Karol Kłos.

– Myślę, że nadchodzący sezon będzie ciekawy. W moim odczuciu liga nigdy nie była tak wyrównana. Dodatkowo została zmieniona formuła rozgrywek po rundzie zasadniczej. To sprawia, że każde spotkanie będzie dla nas bardzo ważne. A jaki to może być sezon dla PGE Skry? Gdy kończyliśmy ostatnie rozgrywki na trzecim miejscu, mówiłem, że zdobyty brązowy medal, smakuje jak złoty, bo nasi siatkarze w dużej mierze przyczynili się do tego, że zdobyliśmy mistrzostwo świata. Za to im wielka chwała, ale w rozgrywkach klubowych niestety tego zdrowia im zabrakło. Po bardzo trudnym sezonie, który za nami, ciężkim okresie przygotowawczym, dziś jesteśmy w komplecie, w szerokim składzie i mocno zmobilizowani. Wierzę w to, że nasi siatkarze przyczynią się do tego, że Wy – kibice, będziecie mieli z gry PGE Skry wiele satysfakcji i radości, a na koniec wspólnie będziemy cieszyć się z odzyskania mistrzostwa Polski. Dziękujemy Wam jeszcze raz bardzo serdecznie za te pięć lat i liczymy na wasze wsparcie – powiedział prezes PGE Skry, Konrad Piechocki, cytowany na stronie bełchatowskiego klubu.

Głównym punktem programu pierwszego dnia V Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry była prezentacja zespołu. Fani żółto-czarnych powitali głównych bohaterów niedzielnego wydarzenia pół godziny przed godziną 20. Podopieczni Miguela Falaski zaledwie 20 godzin wcześniej wygrali VI Międzynarodowy Turniej Charytatywny „Giganci Siatkówki”, rozgrywany w tym roku w Szczecinie dla 13-letniej Zuzi.

– Chciałbym w imieniu zespołu podziękować za Waszą obecność. To dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że kolejny raz powitaliście nas przed startem sezonu. Mam nadzieję, że każdy z nas ma w sobie na tyle wiele ambicji i woli walki, że wspólnie stworzymy w tym sezonie coś wielkiego. Cieszę się, że nowy sezon już się rozpoczyna – podsumował kapitan zespołu, Mariusz Wlazły.

V Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry przeszedł do historii.

PGE Skra – Legia Warszawa 3:0 (25:18, 25:19, 25:10)