W drugim półfinale rozgrywanym w Berlinie Francja w trzech setach pokonała reprezentację Polski i jutro walczyć będzie z Rosją o bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. O wrażeniach po meczu opowiedzieli zawodnicy obu drużyn.

Kevin Tillie, reprezentacja Francji:

Rosja to mistrz olimpijski. Drużyna, która ma w składzie naprawdę bardzo dobrych graczy. Nasi rywale przyjechali tutaj z podobnym celem, chcieli awansować do finału. To nam się udało.

Nicolas Le Goff, reprezentacja Francji:

Musimy zachować spokój w naszych głowach. Jutro pojawimy się tutaj, żeby wygrać. Nie lubię stawiać jednej drużyny nad drugą, dlatego też mecz przeciwko Rosji będzie taki sam, jak ten, który graliśmy z Niemcami.

Marcin Możdżonek, reprezentacja Polski:

To była prawdziwa walka, mecz na najwyższym światowym poziomie z niesamowitymi akcjami, zarówno w obronie jak i ataku. Francja miała troszeczkę więcej szczęścia w końcówce pierwszego i drugiego seta. Możemy tylko pogratulować im świetnego występu, ponieważ zagrali naprawdę wspaniale. My nie wywarliśmy na nich wystarczającej presji naszym serwisem, w rezultacie czego wszystkie piłki mogli gładko dogrywać do swojego rozgrywającego. Teraz zagramy mecz o wszystko z Niemcami. Na pewno to będzie zupełnie inne spotkanie, niż to rozegrane w piątek. Mam nadzieję, że zagramy dobry mecz.

źródło: cev.lu

Zobacz również:
-> Berlin 2016: Terminarz reprezentacji Polski
-> Terminarz i wyniki [Berlin]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016
-> Plan transmisji turnieju kwalifikacyjnego do IO 2016
-> Terminarz i wyniki [Ankara]: Turniej kwalifikacyjny do IO2016