Pewne zwycięstwo PGE Skry Bełchatów pozwoliło drużynie utrzymać się w gronie czterech, najlepszych drużyn. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały jeszcze cztery mecze. – Jest ciasno i wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów – przyznał Marcin Janusz.

PGE Skra Bełchatów przystąpiła do tego meczu w składzie nieco odmiennym niż w poprzednich pojedynkach. Zawodnicy pewnie rozpoczęli to spotkanie i utrzymali swoją dominację do samego końca. – Od początku meczu było widać, że kontrolujemy mecz. Łuczniczka Bydgoszcz to rywal nie grający w tym sezonie na najwyższym poziomie, ale potrafiący zaskoczyć. Trzeba było podejść skoncentrowanym do tego pojedynku i cieszymy się, że tak dobrze nam to poszło – powiedział po meczu rozgrywający bełchatowskiej drużyny. – Dzisiaj radziliśmy sobie dobrze w każdym elemencie. Wiadomo, że jeśli zagrywka siedzi to ustawia całe spotkanie i od tego wszystko się zaczyna – dodał gracz.

Kolejny mecz bełchatowianie rozegrają s stolicy Warmii i Mazur. Olsztynianie bardzo dobrze radzą sobie w tym sezonie i cały czas walczą o awans do najlepszej czwórki. – Jest ciasno i wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów. Teraz gramy z Olsztynem, który jest naszym bezpośrednim rywalem w tabeli, więc to spotkanie będzie dla nas bardzo ważne. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli – skomentował młody zawodnik. – Co chwile sprawdzam tabele i liczę ilu punktów potrzebujemy, a ile nam brakuje żeby załapać się do najlepszej czwórki. Do końca jesteśmy niepewni, ale wszystko jest w naszych rękach i zrobimy, co tylko możliwe,  żeby znaleźć się w w gronie najlepszych zespołów. Najodpowiedniejszym sposobem jest skupianie się na każdym kolejnym meczu.

W rundzie play – off 12 Ligi Mistrzów rywalem bełchatowian będzie Cucine Lube Civitanova. Pierwsze spotkanie zostanie rozegranie w łódzkiej Atlas Arenie. – Nie było to dla nas najlepsze losowanie i nie ma co ukrywać, ze Lube to jest faworyt do wygrania całej Ligi Mistrzów. Nie byliśmy zbyt szczęśliwi, ale możliwość wygrania z taką drużyną może być fajnym przeżyciem, dlatego podejdziemy do tego meczu pozytywnie nastawieni i spróbujemy go wygrać.  

Inf. własna