Dziewięć medali w tym jeden złoty, trzy srebrne i pięć brązowych zdobyli polscy sportowcy w Tbilisi w XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Po ten najcenniejszy krążek sięgnęli nasi kadeci, prowadzeni przez trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła.

Polacy w finale pokonali Bułgarię bez straty seta. Ceremonia dekoracji odbyła się w czasie uroczystości zamknięcia. Naszym mistrzom złote medale wręczył prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Bardzo nas uradował ten sukces. Chłopaki po raz kolejny pokazali dobrą grę. Dodatkowo cieszyliśmy się, że to właśnie w takich okolicznościach rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego. Przylecieliśmy do Warszawy z półtoragodzinnym opóźnieniem, byliśmy nieziemsko zmęczeni, ale szczęśliwi – powiedział II trener polskiego zespołu, Maciej Zendeł.

W środę wieczorem reprezentacja kadetów spotka się w Warszawie, a dzień później w Arenie Ursynów będzie miała trening. W czwartek wieczorem odleci do Buenos Aires na Mistrzostwa Świata kadetów.