Biało-czerwoni udanie zainaugurowali Mistrzostwa Europy, pewnie pokonując reprezentację Belgii. Przeczytajcie jak ten mecz skomentowali trener naszej kadry – Stephane Antiga oraz kapitan biało-czerwonych – Michał Kubiak.

Fot. Karolina Wajner/s-w-o.pl

 

Stephane Antiga – trener reprezentacji Polski:

Można się tylko cieszyć, bo rozpoczynamy mistrzostwa od wygranej z rywalem, który potrafi grać w siatkówkę. Byliśmy lepsi w każdym elemencie, a Mateusz Mika w ataku był w tym spotkaniu znakomity. Teraz przed nami kolejna ważna próba, ze Słowenią, która jest zespołem groźniejszym od Belgii. Ale to niczego nie zmienia w naszym nastawieniu, zagramy tak, by wygrać, bo tylko to nas interesuje w tym turnieju.

Michał Kubiak – kapitan reprezentacji Polski:

Nie ma zespołów słabych, każdy może cię ograć jak nie jesteś należycie skoncentrowany. A Belgia to dobra drużyna, do tego głodna sukcesów, więc trzeba uważać i pozwalać jej na zbyt wiele. Wygraliśmy jednak pewnie, co cieszy, choć w drugim secie popełniliśmy kilka niepotrzebnych błędów. Słowenia na pewno nie będzie łatwiejszym rywalem, ale to my będziemy w tym spotkaniu faworytem. Przyjechaliśmy tu wygrywać.