25-letni Łukasz Szarek od nowego sezonu występować będzie w słowackim zespole Ekonóm SPU Nitra.

Po parze Kašper – Malina słowacki klub wzmacnia się przed kolejnym sezonem rozgrywek. – Podpisaliśmy umowę przedwstępną w polskim atakującym Łukaszem Szarkiem poinformował dyrektor wykonawczy Robert Pullman. Szarka osobiście poznał trener Marek Kardoš w polskiej lidze i go wybrał. Spodziewamy się, że będzie on jednym z liderów naszej drużyny.

Szarek podpisze z Nitrą właściwy kontrakt na nowy sezon po przejściu badań lekarskich i formalnościach administracyjnych, które są obowiązkowe przy wyjeździe za granicę.

25-letni zawodnik pochodzi ze Stalowej Woli, mierzy 200 cm i ma zasięg w ataku 355 cm. Chociaż nie jest reprezentantem swojego kraju, ma za sobą bogatą karierę za granicą. W Grecji grał w juniorskim zespole Panathinaikosu Ateny, później występował w Arisie Saloniki, AONS Milon, Olympiakos SFP, GAS Pambochaikos. Spędził sezon 2012/2013 w AZSie Olsztyn, później wyjechał do Niemiec do TV Bühl. W ostatnim roku występował w Warcie Zawiercie. Szarek oprócz polskiego, ma także greckie obywatelstwo.

W programie przygotowań do sezonu siatkarzy z Nitry zaszła jedna zmiana. Pierwotnie zgrupowanie miało się zacząć 3 sierpnia, jednak rozpocznie się 17 sierpnia.