Włoski atakujący po świetnym meczu ze Słowakami, powiedział o tym co było kluczowe w meczu ze Słowacją, nad czym włoska reprezentacja musi bardziej popracować oraz co może okazać się skuteczne do pokonania Czechów.

Dzisiaj byliście zdecydowanie górą nad swoimi słowackimi rywalami. Twoim zdaniem, który element był kluczem do wygrania tego spotkania?

Myślę, że była to zagrywka. Zaczęliśmy naprawdę dobrze w polu serwisowym. Przez cały mecz zagrywaliśmy na wysokim poziomie i Słowacy mieli duży problem z przyjęciem naszej zagrywki.

W piątek niestety przegraliście mecz z Niemcami, jak myślisz nad czym jeszcze musicie popracować? 

Może nad koncentracją. Czasami musimy być bardziej skupieni, zwłaszcza kiedy tracimy kilka punktów do rywali. Myślę, że nie byliśmy do końca skupieni w piątkowym meczu. Musimy być silniejsi, oni zagrali naprawdę dobry mecz w piątek. My też nie zagraliśmy wcale złego spotkania, jedynie w tie-breaku mogliśmy zagrać lepiej.

Jakie jest wasze minimum na tych mistrzostwach?

Nie wiem, musimy zagrać wiele meczów w tym tygodniu. Nie jest niemożliwe dotrzeć bardzo daleko, ale musimy teraz koncentrować się na kolejnym meczu.

Twoim zdaniem, która drużyna może być dla was największym zagrożeniem?

Nie wiem, myślę, że Serbia jest bardzo dobrym zespołem, Francja również oraz Polska jest dobrym zespołem w dodatku gra u siebie. Poza tymi zespołami jest też wiele innych, które grają naprawdę dobrą siatkówkę.

Na tych mistrzostwach jednak nawet najsilniejsi się potykają, np. Francuzi zostali pokonani przez Belgię, Serbowie dopiero po tie-breaku wygrali z Estończykami.

Jest wiele dobrych ekip, nie tylko tych najsilniejszych, ponieważ każdy przyjechał tutaj, żeby wygrywać mecze i to moim zdaniem bardzo dobre i świadczy o wysokim poziomie tych zawodów.

A jak podoba Ci się hala w Szczecinie i doping dochodzący do was z trybun? 

Kibice są naprawdę bardzo aktywni, jest to bardzo interesujące, ponieważ nie grają tu Polacy, hala jest pełna i bez względu na narodowość publiczność zebrana w hali kibicuje innym ekipom. Bardzo mi się to podoba.

Po piątkowym meczu możecie mieć problem z bezpośrednim awansem do ćwierćfinału. Jakie szanse dajesz swojemu zespołowi na awans?

To zależy rezultatu jutrzejszego meczu i dużo też zależy od wyniku meczu pozostałych ekip, jednak jeśli wygramy będziemy w lepszej pozycji, aby móc awansować i na tym się skupiamy.

Jak myślisz co może okazać się kluczowe do zwycięstwa nad reprezentacją Czech, ponieważ Czesi prezentują się bardzo dobrze na tych zawodach.

Tak, Czesi grają dobrą siatkówkę. Nie możemy myśleć, że to będzie łatwy mecz i musimy zacząć tak jak dzisiaj – dobrą zagrywką i dobrze pracować w defensywie, a przede wszystkim dobrze się skupić.

Rozmawiała Adrianna Mozgawa