Przed zespołem #VolleyWrocław kolejny wyjazdowy mecz. Już w najbliższą niedzielę, w ramach piątej kolejki LSK, wrocławianki zmierzą się z BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

W miniony weekend podopieczne Marka Solarewicza odniosły pierwsze zwycięstwo w tym sezonie – z zespołem Energa MKS Kalisz. Po serii trzech meczów przegranych w tie-breakach, wrocławianki wyszły na parkiet bardzo zmotywowane i pokonały gospodynie bez straty seta. W niedzielnym spotkaniu z pewnością będą chciały podtrzymać tę dobrą passę.

Drużyna z Bielska-Białej to wymagający przeciwnik. Znajduje się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów, jednak ma o jeden mecz rozegrany mniej niż wrocławianki. W trzech dotychczasowych spotkaniach podopieczne Bartłomieja Piekarczyka uległy jedynie zespołowi z Kalisza, po walce w pięciosetowym meczu. Zdecydowanymi liderkami bielszczanek są Olivia Różański oraz Emilia Mucha, które zdobyły do tej pory najwięcej punktów dla swojego zespołu. Mocnymi punktami są również Kornelia Moskwa oraz Katarzyna Konieczna, która występowała w barwach wrocławskiej drużyny dwa lata temu.

W #VolleyWrocław atak rozłożony jest równiej między zawodniczkami niż ma to miejsce w BKSie. Najlepiej punktującą siatkarką jest atakująca Aleksandra Rasińska, jednak bardzo dobrze grają także przyjmujące: kapitan zespołu – Roksana Wers oraz Natalia Murek. Najlepszym elementem gry wrocławianek jest natomiast zagrywka. Podopieczne Marka Solarewicza zdobyły w polu serwisowym do tej pory aż 37 punktów, najwięcej ze wszystkich zespołów rywalizujących w LSK.

Spotkanie BKS Profi Credit Bielsko-Biała z #VolleyWrocław zamknie piątą kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. Mecz zostanie rozegrany 25 listopada o godzinie 17.30 w Hali pod Dębowcem, będzie transmitowany na kanale Polsat Sport.

tekst i foto :www.volleywroclaw.pl