Klub z Wrocławia poinformował wczoraj, że udało się zgromadzić wystarczającą ilość środków, która pozwoli drużynie po raz kolejny wystąpić w Lidze Siatkówki Kobiet. Prezes Zarządu potwierdził, że zespół zostanie zgłoszona do rozgrywek siatkarskiej ekstraklasy. 

Drużynę z Wrocławia napotkały spore problemy finansowe, stanęła wręcz przez możliwością wycofania się z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. Ku uciesze swoich kibiców wszystko dobrze się skończyło i wrocławianki po raz kolejny zagrają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jednym z elementów, które pozwoliły osiągnąć ten cel z pewnością było zorganizowanie akcji „Siła w zielonym”, która ułatwiła klubowi zgromadzenie odpowiednich środków by móc realnie myśleć o starcie w kolejnym sezonie ligowym. Akcja będzie kontynuowana przez cały zbliżający się sezon. Klub przy okazji bardzo dziękuje swoim kibicom i tym, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu. „Siła w zielonym” okazała się bowiem strzałem w dziesiątkę. Swoje wsparcie udzieliło m.in. wiele zawodniczek, w tym byłe i obecne reprezentantki Polski.

Prezes zarządu klubu Pan Jacek Grabowski potwierdza – Zarząd klubu podjął decyzję o zgłoszeniu drużyny do gry wśród najlepszych zespołów w Polsce i w sezonie 2018/2019 znów zagościmy na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet. Jesteśmy pełni entuzjazmu i wierzę, że plan nad którym pracujemy przyczyni się do rozwoju wrocławskiej piłki siatkowej w nowej rzeczywistości. Czeka nas jeszcze ogrom pracy, ponieważ wkraczamy w nowe realia, ale robimy to z bardzo pozytywnym nastawieniem. Jesteśmy zdecydowani, by zrobić ten krok.

W najbliższych rozgrywkach zespół będzie występował pod inną nazwą. z Formalnego punkt widzenia klubem zarządza spółka akcyjna Volleyball Wrocław, powołana jako kontynuacja dla podmiotu powiązanego wcześniej z Grupą Impel – Impel Volleyball S.A

– Jestem bardzo wdzięczny Grupie Impel, która przez ostatnie lata mocno nas wspierała. Tylko dzięki temu wsparciu udało nam się osiągnąć wspaniałe sukcesy i przeżywać wielkie sportowe emocje razem z kibicami siatkówki we Wrocławiu – dodaje prezes klubu. – Dzięki zorganizowanej przez naszych kibiców akcji crowdfundingowej „Siła w zielonym” udało się zebrać cześć funduszy, ale przede wszystkich nawiązać relacje z wieloma przedstawicielami biznesu, którzy realnie myślą o wsparciu naszych działań. Nie chcę jeszcze zdradzać naszych planów, bo wciąż trwają rozmowy i formalizujemy elementy nowosezonowej układanki. Jestem przekonany jest to ogromna szansa dla budowy nowej siatkarskiej rzeczywistości we Wrocławiu, zarówno w wymiarze seniorskim, jak i młodzieżowym. Nie ukrywam też, że do zrealizowania naszych ambitnych planów będzie potrzebne zaangażowanie biznesu. Musimy stworzyć platformę, która będzie dla tego biznesu atrakcyjna. – mówi Grabowski.

– Jednak głównym celem Volleyball Wrocław S.A jest budowa jak największej przestrzeni do partycypacji dla środowiska lokalnego, któremu zależy na rozwoju żeńskiej siatkówki we Wrocławiu. Nie wiemy jeszcze pod jaką marką wystąpimy w przyszłorocznych rozgrywkach, nazwa zespołu niekoniecznie będzie wywodziła się z biznesu – podsumowuje Pan Jacek Grabowski.